Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Trzy projekty ze Stolarzowic i jeden z Górnik - Budżet Obywatelski 2016

W sumie 54 projekty nadesłali Bytomianie w ramach budżetu obywatelskiego. Największą inwencją wykazali się mieszkańcy Śródmieścia. Zaproponowali 13 inwestycji. Do 1 lipca projekty będą weryfikowane pod względem formalnym, prawnym, merytorycznym i finansowym.

Aktywni okazali się też mieszkańcy Miechowic, skąd spłynęło 7 projektów do budżetu obywatelskiego. Ze Stroszka i Rozbarku nadesłano po 6 projektów, a z Karbia – 5. 4 projekty zaproponowali mieszkańcy Łagiewnik, po 3 – Szombierek i Stolarzowic, a po 2 – Bobrka, Osiedla Ziętka i Suchej Góry. Mieszkańcy Górnik zaproponowali 1 projekt w ramach budżetu obywatelskiego.

Bytomianie najczęściej myślą o rewitalizacji terenów zielonych, a także o budowie bądź rozbudowie obiektów sportowo-rekreacyjnych. Sporo projektów dotyczyło też inwestycji drogowych – proponowano modernizację nawierzchni jezdni, chodników, budowę parkingów i bezpiecznych przejść dla pieszych.

Obecnie projekty są sprawdzane pod względem formalnym tzn. czy – zawierają poprawne dane osobowe albo czy mają wystarczającą liczbę popierających je podpisów. Następnie będą one opiniowane przez Wydział Realizacji Inwestycji i Remontów UM, Miejski Zarząd Dróg i Mostów czy Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Pracownicy tych jednostek oszacują realny koszt inwestycji i sprawdzą, czy jej realizacja jest możliwa.

Jeśli zgłoszone przez mieszkańców propozycje okażą się możliwe do realizacji, wówczas trafią pod obrady Zespołu do Spraw Budżetu Obywatelskiego, który oceni wartość społeczną projektu i ostatecznie zdecyduje, które propozycje projektów trafią pod głosowanie mieszkańców. Odbędzie się ono od 5 do 9 września we wszystkich dzielnicach jednocześnie, a jego wyniki poznamy najpóźniej 30 września.

Swoje propozycje w ramach budżetu obywatelskiego bytomianie mogli nadsyłać do piątku, 29 kwietnia.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku nadesłano 71 propozycji, do głosowania zakwalifikowano 29 projektów, z czego do realizacji wybrano 8.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

[ su_social_share]

Ostatnio zmienianyśroda, 04 maj 2016 19:44
Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px