Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

BO_Stolarzowice i Górniki - zagłosuj online

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Dla tych, którzy chcieliby oddać swój głos, a z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić w domu, udostępnione zostaną komputery w dziewięciu punktach konsultacyjnych na terenie całego miasta. Niestety takiego punktu nie ma w Górnikach ani w Stolarzowicach.

W tej edycji BBO każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami.

Dzięki temu każdy mieszkaniec Stolarzowic i Górnik będzie mógł oddać swój głos na jeden lub dwa projekty:

 • jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł - do wyczerpania kwoty 2 mln zł
 • jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł - do wyczerpania puli środków przewidzianych w budżecie miasta na BBO po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym.

Do głosowania zakwalifikowano 26 projektów: 12 projektów z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 14 inicjatyw, których realizacja nie przekroczy 500 tys. zł. Dla Stolarzowic i Górnik można głosować na projekty:

Projekty duże (o wartości 500 tys. zł – 2 mln zł)

 • 7. Razem dla Stolarzowic i Górników

  Projekt Razem dla Stolarzowic i Górników zakłada realizację 4 zadań:
  1. budowa nowego ogólnodostępnego i funkcjonalnego placu zabaw Słoneczny plac przy Szkole Podstawowej nr 47 o wymiarach 17,5 m x 5, 30 m, składającego się:
  z certyfikowanego zestawu zabawowego POLA, karuzeli metalowej BĄK, zabawki na sprężynie, ogrodzenia, nawierzchni bezpiecznej, ekologicznej nawierzchni amortyzującej upadki i chroniącej przed urazami typu CushionFall (lub równorzędnej), kosza na śmieci oraz regulaminu placu zabaw; plac zabaw stanie się integralną częścią przestrzeni sportowo – rekreacyjnej (boisko wielofunkcyjne, mini – siłownia) znajdującej się przy szkole;
  2. budowa nowego ogólnodostępnego i funkcjonalnego Parku Doświadczeń o charakterze edukacyjnym przy Szkole Podstawowej 43 składającego się:
  z interaktywnych i certyfikowanych urządzeń w 2 strefach tematycznych: Muzyka i Nauka. W skład Strefy Muzyki wejdą takie elementy jak bębny i wieloelementowy panel muzyczny, w Strefie Nauki znajdą się takie elementy jak wiry wodne, eko – memory, głuchy telefon, film animowany, peryskop i rury deszczowe, urządzenia są wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania;
  3. II etap budowy boiska sportowego LKS Rodło Górniki wraz z wykonaniem natrysku górnej nawierzchni na całym boisku;
  4. zakup kompletu strażackich pomp przeciwpowodziowych wraz niezbędnym osprzętem (węże, agregat prądotwórczy) na platformie w formie przyczepy dla jednostki OSP Górniki.

 • 19. Remont drogi przy ul. Tadeusza Boya - Żeleńskiego

  Remont nawierzchni drogi oraz wykonanie infrastruktury odwadniającej.
  Remont nawierzchni drogi przy ul. Tadeusza Boya – Żeleńskiego od ul. Suchogórskiej do ul. Bocznej - odcinek około 400 m. Wykonanie odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa, odtworzenie rowów melioracyjnych – odcinek około 200 m).

Projekty małe (o wartości poniżej 500 tys. zł)

 • 25. Majówka Rodzinna na Tempie

  Festyn sportowy dla mieszkańców Stolarzowic i innych dzielnic (turniej piłki nożnej, łuczniczy, dart'a, gry i zabawy zręcznościowe, zabawa integracyjna z udziałem zespołu muzycznego).

 • 26. Poprawa infrastruktury technicznej na stadionie LKS Tempo Stolarzowice

  Poprawa infrastruktury obiektu (ułożenie nawierzchni z kostki betonowej na isniejącym chodniku żużlowym, adaptacja pomieszczenia budynku klubowego, montaż kontenera, kabiny wc, montaż wiaty łuczniczej, utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej wraz z wymianą stołów i ław).

Głosowanie potrwa do 8 października, a wyniki ogłoszone zostaną do 22 października.

bbo1

Ostatnio zmienianywtorek, 20 październik 2020 19:18
Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px