Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Budżet Obywatelski - zakończono weryfikację projektów

Urzędnicy zakończyli weryfikację projektów i spośród 55 zgłoszonych tylko 36 projektów przeszło pomyślnie weryfikację Zespołu do Spraw Budżetu Obywatelskiego.

W Stolarzowicach zakwalifikowano dwa projekty:

STOLARZOWICE
L.p. Nazwa projektu Charakterystyka projektu Szacunkowy koszt realizacji
Budowa przejść dla pieszych oraz elementów spowolnienia ruchu w rejonie ulic: Kościuszki, Gombrowicza i Dunikowskiego Wykonanie w rejonie skrzyżowania ulic Gombrowicza i Kościuszki ok. 35 m chodnika oraz przejścia dla pieszych przez ul. Gombrowicza. Wykonanie 2 progów płytowych z kostki betonowej w ul. Dunikowskiego oraz jednego na ul. Krzyżowa Góra. 25.000
2. Rewitalizacja terenów przyległych do drogi wraz z jej odbudową na odcinku 50 m oraz montaż ławek i lamp solarnych na drodze wewnętrznej przy lesie od ul. Suchogórskiej do ul. Musioła Uporządkowanie pobocza, odbudowa nawierzchni oraz montaż ławek i lamp solarnych. 60.000

Z tego co wiemy, trzecim był projekt postawienia lustra drogowego na skrzyżowaniu Bytomska - Powstańców - Suchogórska, ale prawdopodobnie został negatywnie zaopiniowany przez Komisję Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tu rodzi się pytanie, czy składający wniosek otrzymuje jakąkolwiek informację zawierającą opinię organu? Chętnie byśmy się dowiedzieli, dlaczego wg ww. Komisji projekt nie został zakwalifikowany do realizacji. Może ktoś z Radnych się wypowie na ten temat?

Od 5 do 9 września we wszystkich dzielnicach jednocześnie odbędzie się głosowanie. Głosować mogą tylko mieszkańcy danej dzielnicy na maksymalnie trzy wybrane przez siebie projekty. Głos będzie można oddawać osobiście w punktach konsultacyjnych albo elektronicznie – trzeba będzie zeskanować wypełnioną kartę i wysłać ją na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W Stolarzowicach Punkt Konsultacyjny mieści się w Szkole Podstawowej nr 43.

W Górnikach został zgłoszony tylko jeden projekt i tam głosowania nie będzie. Projekt powstanie przy boisku Rodła Górniki.

GÓRNIKI
Nazwa projektu Charakterystyka projektu Szacunkowy koszt realizacji
Budowa boiska wielofunkcyjnego – I etap Wykonanie 1/2 boiska wielofunkcyjnego, tj. do koszykówki, siatkówki oraz piłki nożnej o wymiarze 28 m x 14 m. 59.000

Bytomski Budżet Obywatelski budzi sporo kontrowersji. W Bytomiu jest praktykowany od trzech lat, a z roku na rok zainteresowanie nim jest coraz mniejsze. Zaniedbywana jest akcja informacyjna. Bytomscy społecznicy od dawna starają się przekonać ratusz do swoich racji. Rada Bytomskich Organizacji Pozarządowych już dwukrotnie organizowała debaty poświęcone metodom przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego. Przed rokiem urzędnicy uwzględnili tylko 3 z 30 zgłoszonych postulatów, a na tegorocznym spotkaniu nie pojawił się ani jeden przedstawiciel Rady Miejskiej lub zarządu miasta. Gdyby nie obecność kilku urzędników, to kilkudziesięciu zgromadzonych społeczników nie miałoby komu przekazać swoich uwag.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px