Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Jędrychówka 2014 wiosenno-jesiennie

Wyróżniony Jędrychówka 2014 wiosenno-jesiennie
Legenda mówi, że w tym miejscu zatrzymał się św. Jan Sarkander podczas swojej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym też miejscu wybiło źródełko.

 Cztery lata temu latem wybraliśmy się do Jendrychówki kiedy rozpoczęto budowę autostrady A1. Teren był już porządnie rozkopany, ale krzyż i źródełko były na swoim miejscu. Pisaliśmy o tym w artykule:

Jędrychówka 2010 - {phocamaps view=link|id=4|text=Zobacz to miejsce na mapie} lub zobacz fotografie tego miejsca

W tym roku byliśmy tam dwa razy: wiosną i jesienią. Miejsce oczywiście wygląda zupełnie inaczej. Tam gdzie stał krzyż i schody do źródełka przebiega pas autostrady w kierunku Łodzi, co zresztą widać na zdjęciach i mapie porównując je ze stanem dzisiejszym.

{gpxtrackmap}trasa6.gpx{/gpxtrackmap}

 

 

Jednak już podczas budowy autostrady staraniem ówczesnego proboszcza wieszowskiego ks. Rudolfa Halemby za zgodą konserwatora zabytków został przygotowany projekt przeniesienia krzyża w inne miejsce tak by można było łatwo do niego dotrzeć pielgrzymom z Wieszowy i nie tylko, którzy pielgrzymowali do tego miejsca wiele lat. Wszystkie prace zostały wykonane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowe miejsce zostało uroczyście poświęcone na początku czerwca tego roku. W uroczystości uczestniczyli licznie parafianie z Wieszowy, a także z Górnik i Stolarzowic.

Jak dziś wygląda to miejsce możecie zobaczyć na fotografiach. My ze swej strony oczywiście zachęcamy do wybrania się w to miejsce.

 {djmedia 28}

{djmedia 29}

Ostatnio zmienianywtorek, 11 listopad 2014 19:22
 • Tytuł trasy: Jędrychówka
 • Data: wtorek, 11 listopad 2014
 • Kategoria: Piesza wędrówka
 • Poziom trudności: Łatwa
 • Teren: Drogi publiczne, Drogi polne, Drogi leśne
 • Opis trasy:

  Prezentowana trasa biegnie ze Stolarzowic ulicą Przyjemną w kierunku Górnik, potem równolegle wzdłuż autostrady, wiaduktem nad autostradą przechodzimy na drugą stronę i już jesteśmy na miejscu.

  droga powrotna do Stolarzowic wiedzie przez las do ul. Żołnierskiej, potem kawałek ul. Przyjemną. Następnie przejście pod autostradą i równolegle do niej znowu do Przyjemnej i w kierunku Stolarzowic.

  Trasa łatwa a dodatkowo zmierzając do Jędrychówki można zboczyć do bardzo urokliwego miejsca jakim jest staw niedaleko zakrętu przy ul. Przyjemnej.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px