Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Wambierzyc

We wrześniu tego roku parafia w Stolarzowicach obchodzić będzie 90 lat swojego istnienia. Z tej okazji Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach zaprasza w niedzielę 11 sierpnia na Pielgrzymkę Mniejszości Niemieckiej do Wambierzyc.

22 września 1929 r. nastąpiła konsekracja świątyni w Stolarzowicach pod wezwaniem Chrystusa Króla. Do tego wydarzenia parafianie przygotowywali się przez kilka tygodni. Prasa zapowiadała przybycie kardynała Bertrama, jednak plany zostały zmienione i do Stolarzowic przybył biskup sufragan dr Valentin Wojciech. W sobotę poprzedzającą uroczystość konsekracji, około godziny 16:00, rowerzyści i jeźdźcy na koniach przybrani w barwy kościelne wyjechali po biskupa na drogę prowadzącą do Dąbrowy i wprowadzili go do Stolarzowic.

Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach pielgrzymując do Wambierzyc chce włączyć się w przygotowania do obchodów tej rocznicy i modlić się w intencji naszych przodków, budowniczych stolarzowickiego kościoła, ofiarodawców, wszystkich duszpasterzy, którzy w ciągu tych lat służyli naszej społeczności oraz wszystkich parafian.

Program Pielgrzymki:

  • wyjazd o godz. 6:00 z Placu Witkiewicza
  • ok. godz. 10:15 Droga Krzyżowa w j. niemieckim na wambierzyckiej Kalwarii (są przygotowane specjalne modlitewniki z tekstami modlitw i pieśni)
  • o godz. 12:30 Msza Święta w j. niemieckim w bazylice
  • powrót ok. godz. 20:00 - 21:00

Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 730 902 312

Zaloguj się, by skomentować

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px