Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Młodzież Mniejszości Niemieckiej spotkała się na ognisku integracyjnym

Wyróżniony Młodzież Mniejszości Niemieckiej spotkała się na ognisku integracyjnym
Zarząd Koła DFK Stolarzowice zaprosił młodzież Mniejszości Niemieckiej na spotkanie integracyjne przy ognisku.

Młodzież dopisała co bardzo cieszy i pokazuje zarazem, że jest zainteresowana działaniami DFK. Cieszy to, że chce podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami, które przy współpracy młodzieży z Zarządem Koła i innymi organizacjami takimi jak Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (Bund der Jugend der deutschen Minderheit) czy Sekcja Katowicka Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego (Deutscher Alpenverein Sektion Kattowitz) mogą przynieść bardzo wymierne efekty.

Piszemy o tych organizacjach, gdyż przy ognisku był z nami Przewodniczący Zarządu Oddziału DFK Bytom Marcin Jaksik, który jest jednocześnie Przewodniczącym Koła BJDM w Bytomiu. Byli z nami członkowie Sekcji Katowickiej DaV Maksymilian Michałek i Jacek Malcher. Przedstawili w skrócie działania, które prowadzą te organizacje i możliwości jakie mogą otworzyć się przed naszą młodzieżą.

Zarząd Koła DFK Stolarzowice dziękuje wszystkim za przybycie, a OSP Górniki za udostępnienie miejsca na nasze spotkanie przy ognisku. Planujemy kolejne spotkania i już teraz na nie bardzo gorąco zapraszamy.

Zaloguj się, by skomentować

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px