Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Ojciec Misjonarz odwiedził nasze przedszkole

Dzisiaj do naszego przedszkola przybył misjonarz ze Zgromadzenia Słowa Bożego - ojciec Stefan Kukuła, który przez 35 lat pracował na misjach.

Swoja misyjną pracę rozpoczął w Argentynie, gdzie przebywał przez 8 lat, później w Urugwaju przez 16 lat a w Chile 3 lata. Był także 5 lat w Rosji. Teraz mieszka w Polsce i często spotyka się także z dziećmi by opowiedzieć im oraz pokazać miejsca, w których był i ludzi, których spotkał.

Przywitał się z dziećmi w języku hiszpańskim słowami BUEN DIA, co znaczy dzień dobry. W trakcie swojego opowiadania pokazał dzieciom zdjęcia, krzyże zrobione przez Indian w Ameryce Południowej, proste instrumenty muzyczne wykonane z tykwy, duże jajo ptaka, który nie potrafi latać (ale nie jest strusiem), duża szyszkę i jej owoce, z których po zmieleniu można przygotować coś do jedzenia.

Zaśpiewał także religijną piosenkę w języku hiszpańskim, a na zakończenie pobłogosławił dzieci krzyżem, który zrobili Indianie z plemienia GUARANIES. Wszystkie dzieci otrzymały od ojca Stefana pamiątkowe obrazki. Pożegnał się z dziećmi również po hiszpańsku słowami HASTA LUEGO, czyli do widzenia.

Dziękujemy ojcu Stefanowi za wizytę w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzi i opowie oraz pokaże wiele interesujących rzeczy.

 

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px