Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zapraszamy na pielgrzymkę do Wambierzyc

Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce do Wambierzyc, która odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia.

Wambierzyce nazywane są Śląską Jerozolimą. Otoczone malowniczymi Górami Stołowymi, Wambierzyce słyną z sanktuarium maryjnego oraz Kalwarii a całość wsi została pomyślana na kształt Świętego Miasta.

Położona w malowniczej dolinie potoku Cedron, monumentalna Bazylika w Wambierzycach powstała w miejscu cudu, który wydarzył się w 1218 roku kiedy to po lasku chadzał niewidomy Jan z Ratna, by w spokoju się pomodlić. Zawsze przyprowadzała go tam jego córka, jednak pewnego dnia, ponieważ zanosiło się na burzę, a dziewczyna się nie pojawiała, Jan z Ratna zdecydował się na samotny powrót do domu. Poruszając się niezdarnie, potknął się i uderzył się w głowę, w wyniku czego stracił przytomność. Gdy się ocknął, ukazała mu się Matka Boża z Dzieciątkiem – w tym momencie odzyskał wzrok! Przejęty tym wydarzeniem kazał wyrzeźbić Jej wizerunek i umieścić w dziupli starej lipy.

Koło Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach pragnie nawiązać do już przedwojennego pielgrzymowania do wambierzyckiego sanktuarium. Od wielu już lat w drugą niedzielę sierpnia Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno Kulturalnych w Polsce organizuje pielgrzymkę, w której także i w tym roku bierze udział Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach. Planujemy wyjazd ze Stolarzowic z Placu Witkiewicza o godz. 6:15 rano, za powrót z pielgrzymki ok. godz. 22:00. Do pielgrzymowania zapraszamy również naszych parafian, którzy nie są członkami DFK.

Koszt pielgrzymki wynosi 55,00 zł. od osoby. Do tego na miejscu w Wambierzycach przewidujemy obiad dwu daniowy, którego koszt wynosi 20,00 zł. Dla członków DFK Stolarzowice Zarząd przeznaczył dofinansowanie w wysokości 15,00 zł. czyli koszt pielgrzymki dla członków DFK wynosi 40,00 zł. od osoby plus koszt obiadu.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie dzwoniąc lub wysyłając SMS pod numer 730 902 312 oraz bezpośrednio w biurze DFK w Stolarzowicach przy ul. Suchogórskiej 59a.

Program pielgrzymki:

  • 6:15 - wyjazd ze Stolarzowic
  • 10:00 - Droga Krzyżowa na Kalwarii w Wambierzycach
  • 12:00 - Uroczysta Msza Św. w Bazylice
  • 13:45 - obiad i czas wolny (zwiedzanie ruchomej szopki)
  • 16:00 - wyjazd z Wambierzyc i zwiedzanie Kłodzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pielgrzymki w ub. roku:

{djmedia 46}

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 lipiec 2016 21:21
Zaloguj się, by skomentować

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px