Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in
Ładowanie mapy...
Elektrownia, Miechowice, Bytom, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, województwo śląskie, 41-923, Polska
 • Już po raz dwunasty miłośnicy militariów i muzealnicy z całego kraju przyjadą do Bytomia, by się spotkać, wymienić doświadczeniami i zaprezentować swoje eksponaty. Impreza potrwa od 10 do 12 czerwca w Miechowicach.

  W tym roku dla małych i nieco starszych fanów militariów przygotowano jeszcze więcej atrakcji. Nie zabraknie oczywiście żelaznego punktu programu czyli parady ulicami miasta z metą na Rynku, gdzie będzie można podziwiać epokowe, wycofane już w większości z użytku pojazdy.

  Prezentacja pojazdów i grup rekonstrukcyjnych odbędzie się 11 czerwca o 12.00. O 15.00 impreza przeniesię się na teren obozowiska przy ul. Elektrowni. Tam na zainteresowanych czekać będą przejażdżki sprzętem wojskowym, widowiskowe pokazy walk w terenie z wykorzystaniem militariów i pirotechniki. Tego dnia zaprezentują się też bractwa kurkowe z Bytomia i Zabrza. Nie zabraknie też występów muzycznych w wojskowych klimatach.

  W niedzielę, 12 czerwca zaplanowano piknik rodzinny. Na arenie zaprezentują się m.in. 34 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Bytomia, Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich i Łabęd, 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór oraz Kompania Radiotechniczna z Radzionkowa. Oprócz tego na chętnych czekać będzie militarny jarmark i strzelnica.

 • Kategoria
  W okolicy
 • Data i czas
  11-06-2016 07:30 - 12-06-2016 17:00
 • Lokalizacja i pełny adres
  Bytom, Elektrownia 16
 • Administratorzy wydarzenia
  Joachim Makowski
Banner 468 x 60 px