Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Wybory Samorządowe 2014

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #533 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Ja podpisałem kontrakt z prezydentem Bartylą - mówi Henryk Bonk w rozmowie z Bytomski.pl

Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #544 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Piotr Koj nie będzie kandydował na urząd prezydenta Bytomia. Napisał w swoim oświadczeniu:

Polityka, jaka mnie interesuje, to służba. To odpowiedzialność, która wyraża się w działaniu. W tym poczuciu informuję, że nie będę kandydował na urząd prezydenta Bytomia. Nie chodziło mi nigdy o stanowisko, ale o dobro miasta, któremu nadal będę służyć. Zwycięstwo obozu referendystów pogłębiłoby kryzys, w jakim znalazło się miasto w ciągu ostatnich dwóch lat ich rządów. Żaden kandydat, który będzie obiecywał bytomianom działania niemieszczące się w historycznym określeniu „krew, trud, łzy i pot” - polityki oszczędności, dalszych reorganizacji, a zapewne i niezbędnych podwyżek, nie będzie godny zaufania wyborców.

Ponadto poziom niechęci, także ze strony kandydującego posła, jaki ujawnił się w związku z moim zamiarem kandydowania, wskazuje, że o współpracę będzie trudno, a ja jestem człowiekiem współpracy, a nie ciągłych wojen. Jestem również – co jak widać w polityce coraz rzadsze - człowiekiem honoru, który nie ucieka od odpowiedzialności za decyzje, na które miał wpływ.

Żałuję jednocześnie, że ostatnie dwa lata opozycja nie była zbyt aktywna w działaniach obnażających i sprzeciwiających się prowadzonej przez prezydenta Bartylę polityce.

Dziękuję komitetowi wyborczemu oraz kandydatom na radnych za wszechstronną pomoc. Przepraszam tych, którzy będą zawiedzeni moją decyzją, wiem, że wielu bytomian liczyło na mój ponowny start. Wierzę, że zrozumiecie Państwo moje motywy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #671 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Wywiad z posłem Jackiem Brzezinką dla bytomski.pl
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #675 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
To jeszcze dorzucę:

Danuta Skalska: - Prawda o odwołaniu last minute.
Jak nazwać próbę odwołania przewodniczącej RM na dwa dni przed końcem kadencji, bo formalnie taka sesja mogłaby mieć miejsce 13 listopada? Grillowaniem Skalskiej, odwetem, zemstą za to że odważyła się mówić prawdę? Ocenę pozostawiam Czytelnikom. Do końca kadencji nie będzie już przecież sytuacji, w której przewodnicząca mogłaby (cytuję uzasadnienie grupy radnych) „wpływać negatywnie na efektywność pracy całej rady”. Wymyśliło to siedmiu radnych Bisu podpisanych pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącej (Snochowski, Gajowiak, Kurzątkowski, Kupijaj, Wilk, Pakosz, Rogowski), Bula z SLD i Podyma z WB, - którzy piszą o sobie „zdecydowana większość”, choć nawet zwykłej większości nie stanowią. Jak nazwać absurdalną brednię, że ja, (która BIS współtworzyłam i którego byłam wiceprzewodniczącą) - uzyskałam mandat radnej dzięki zaproszeniu na listę BIS? Ja przecież mandat posiadałam. Warto natomiast uświadomić sobie, że gdyby nie wyjątkowe zaangażowanie inicjatorów referendum (głównie: Bonka, Wójcickiego i Skalskiej) ponad połowa z podpisanych pod wnioskiem dzisiejszych „sprawiedliwych” z Bis-u (Snochowski, Kupijaj, Wilk i Pakosz), a także Podyma z WB, nie byłaby radnymi, a prezydentem Bytomia byłby do dziś Piotr Koj! Dzięki referendum to nie Skalska, ale oni mogli znaleźć się na listach wyborczych i to nie mnie uczyniono zaszczyt oferując mi miejsce na liście BIS-u. To ja swoim nazwiskiem uwierzytelniałam nową władzę. Proponowano mi to również przed obecnymi wyborami. Odmówiłam. Dziś hasłami o uczciwości i honorze szermują ci, którzy dzięki referendum zostali radnymi ale o nieprawidłowościach w kierowaniu miastem mieli odwagę mówić tylko w kuluarach. To ja, - również w ich imieniu przekonywałam prezydenta o konieczności zmian, pisałam, apelowałam o to głośno na sesjach. Bo nie na funkcji przewodniczącej mi zależało, a na autentycznych zmianach zadeklarowanych w referendum. Obligowała mnie i obliguje do tego uczciwość wobec wyborców, ważniejsza niż bezkrytyczna i interesowna lojalność wobec rządzących miastem. Czym jest zatem wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Miejskiej? Myślę, że PR-ową sztuczką, która ma nie tylko zdyskredytować Skalską w oczach wyborców ale również odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów, z którymi boryka się miasto i spraw, które należałoby na pewno jeszcze do końca tej kadencji wyjaśnić i załatwić. Hałaśliwa i barwna reklama nie zakryje bowiem braku oczekiwanej, autentycznej naprawy miasta i pojawiającej się, coraz silniejszej wśród bytomian świadomości zbierających się nad miastem zagrożeń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #683 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Wywiad z Mariuszem Janasem, kandydatem na Prezydenta Bytomia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #684 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Przeglądam sobie to i owo przed wyborami i patrzcie co znalazłem:





Nie powiem, żebym był zwolennikiem Piotra Koja, ale uważam, że ma rację pisząc na swoim blogu:

Kiedy zobaczyłem kolejne ogłoszenie wyborcze Damiana Bartyli zastanowiłem się czy aby komuna znowu nie wróciła? Oto bowiem mamy w Bytomiu kolejny Front Jedności Narodu (fasadowa organizacja społeczno-polityczna powstała w 1952 roku, obejmowała związki zawodowe, „partie”, organizacje społeczne) lub też nowe wydanie Patriotycznego Ruchu Ocalenia Narodowego (fasadowa organizacja polityczna utworzona w 1982 roku). Tak traktuję zestawienie organizacji popierających Damiana Bartylę. I o ile obecność tam związków zawodowych, upolitycznionej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej, Izby Przemysłowo-Handlowej, części klubów sportowych (zależnych od miasta finansowo), o tyle towarzystwo trzech mnie zasmuciło, a właściwie to oburzyło. Mam tu na uwadze szanowany przeze mnie Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Ochotnicze Straże Pożarne i Związek Harcerstwa Polskiego. Wiem, że związki te przechodziły różne koleje losu, ale myślałem, że wasalizmu się już wyzbyły. Czyżby wszystkie zuchy, harcerki, harcerze, instruktorki i instruktorzy ZHP popierali Damiana Bartylę? Czy taka sytuacja ma też miejsce w Cechu, zwłaszcza że są tam obecni także rzemieślnicy z Radzionkowa, wszyscy popierają el presidente? A już najbardziej rozczarowałem się strażakami. Czy pożar jest polityczny? Czy jeśli prezydentem zostanie Waldemar Bartosik, to strażacy przestaną uczestniczyć w akcjach gaśniczych, a nowy prezydent odetnie im źródło finansowania? Każdy harcerz, rzemieślnik, strażak ma czynne i bierne prawo wyborcze, ja stawiam pytanie czy taka aktywność ich organizacji to najlepszy pomysł?


Zniesmaczony jestem. Myślałem, że straż jest organizacją apolityczną. Ale jednocześnie dziwię się, że Kandydat na Prezydenta (lub też jego sztab) wykorzystali strażaków do celów kampanii wyborczej. :( :( :(
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Antoni Markowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #686 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
@priv20, ciekawe znalezisko ;) ale :( :( :( :(

To z innej beczki. Bardzo spodobał mi się pomysł Michała Staniszewskiego: Michałek Wyborczy :)


Załączniki:
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Antoni Markowski
  • Antoni Markowski Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #687 przez Antoni Markowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Dobre wyborcze zagranie :) Coś dostali, coś im obiecali i chłopcy nie mieli wyjścia. Niestety zbyt dobrze to o kandydacie nie świadczy :(
Rzuciłem okiem na stronę internetową Damiana Bartyli i dowiedziałem się, że


utworzono siłownię przy OSP Górniki,
stworzono infrastrukturę około sportową przy Rodło Górniki,
wybudowano chodniki przy ul. Ptakowickiej - na odcinku od Żołnierskiej do granicy miasta wraz z kanalizacją odwadniającą,
przebudowano ul. Sportowej,
utworzono „Kolorowe Podwórko” przy ul. PCK

Tak się złożyło, że jechałem wczoraj do Zbrosławic właśnie wspomnianą wyżej Ptakowicką i wybudowanych chodników tam nie widziałem!!!!
Są roboty przy drodze, zwały gliny, ciężki sprzęt. No OK, tylko dlaczego ktoś chwali się czymś czego nie ma, co dopiero się robi, a patrząc na stan robót to nie sądzę, żeby do 16 listopada zdążyli to skończyć ;)

Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): priv20

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #689 przez bobiczek
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Przeglądam sobie to i owo przed wyborami i patrzcie co znalazłem:
Zniesmaczony jestem. Myślałem, że straż jest organizacją apolityczną. Ale jednocześnie dziwię się, że Kandydat na Prezydenta (lub też jego sztab) wykorzystali strażaków do celów kampanii wyborczej. :( :( :(


Trudno się z Tobą nie zgodzić, jednak czas wyborów rządzi się swoimi prawami i wszyscy o tym wiemy.
Mnie nie podoba się na ten przykład inne zdjęcie prezentowane w bieżącej kampanii.
Wiem że przedszkolaki zawsze dobrze się kojarzą z kandydatem chociaż osobiście uważam to za lekkie nadużycie, natomiast obdarowywanie ich "śmieciowym jedzeniem" wycofanym ze szkolnych sklepików ustawą, to więcej niż niedopatrzenie ze strony Posła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #690 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Bardzo spodobał mi się pomysł Michała Staniszewskiego: Michałek Wyborczy


Też mi się podoba, Michałki zawsze mi smakowały :) A co do różnych zdjęć to na pewno po wielu niesmak pozostaje :(
Dorzucę jeszcze jedno (ale pół żartem, pół serio):

Załączniki:
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: priv20 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px