Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Rowerem do Segietu

Wyróżniony Rowerem do Segietu
W jednej z poprzednich wersji naszego serwisu była dostępna funkcja tras, czyli możliwość prezentacji wycieczek po naszej okolicy zapisanych choćby na naszym telefonie korzystając z jego funkcji GPS.

Teraz chcemy na nowo taką funkcjonalność wprowadzić. Czemu to ma służyć? Ma po prostu pokazać, że nasza okolica też jest warta zwiedzenia. Można wokół nas znaleźć naprawdę wiele interesujących miejsc, ciekawych zakątków. I te właśnie chcemy zaprezentować za pośrednictwem naszego serwisu. Mamy nadzieję, że tras będzie systematycznie przybywać. W przygotowaniu jest instrukcja samodzielnego dodawania tras. Ponadto jeżeli ktoś wybiera sie na jakąś wycieczkę i chciałby zaprosić innych może dodać to do naszego kalendarza wydarzeń. Wtedy taka informacja pojawi się dodatkowo w dziale "Trasy" jako "Planowane wycieczki".

Na początek jesienny wypad rowerowy do Segietu, blisko nas położonego Rezerwatu Przyrody.

{gpxtrackmap}20111105-141526.gpx{/gpxtrackmap}

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 luty 2013 11:08
 • Tytuł trasy: Rowerem do Segietu
 • Data: sobota, 05 listopad 2011
 • Kategoria: Rower
 • Poziom trudności: Łatwa
 • Teren: Drogi publiczne, Drogi polne, Drogi leśne
 • Opis trasy:


  Segiet z pewnością jest jednym z najciekawszych zakątków okolicy Bytomia i Tarnowskich Gór. Rezerwat ten rozpościera się na Srebrnej Górze, która znajduje się na Garbie Tarnogórskim, a ten położony jest w najwyższej części Wyżyny Śląskiej.

  Srebrna Góra, na której znajduje się rezerwat już w średniowieczu była eksploatowana górniczo, pozyskiwano z niej zalegające bardzo płytko złoża rud srebra i ołowiu.jest małym rezerwatem mieszczącym się w Bytomiu - Suchej Górze. Mały, bo jego powierzchnia wynosi zaledwie 25 hektarów. Obejmuje on resztkę zachowanego dawnego Lasu Segieckiego.

  Segiet jest małym rezerwatem mieszczącym się w Bytomiu - Suchej Górze. Mały, bo jego powierzchnia wynosi zaledwie 25 hektarów. Obejmuje on resztkę zachowanego dawnego Lasu Segieckiego.

 • Foto: Foto
Więcej w tej kategorii: Rowerem po okolicy »
Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px