Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

50 lat później - kilka wspomnień

W naszej parafii już od wielu lat obchodzona jest uroczyście 50 rocznica I Komunii Świętej. Jako że mogłem 50 lat temu uczestniczyć w tej uroczystości jako gość chciałbym podzielić się kilkoma wspomnieniami z tamtego dnia.

W zasadzie trudno mówić o wspomnieniach, jeżeli wtedy miałem kilka lat. Jednak wspomina się osoby, których już nie ma wśród nas, wspomina się miejsca, pewne zdarzenia, sytuacje z tymi miejscami i osobami związane. Wspominaliśmy to razem z żoną bo tak się złożyło, że też była na tej uroczystości.

Wspomina się chwile i z późniejszego dzieciństwa spędzone w Górnikach, wizyty u dziadków, żniwa, Kompacka, hołdy, pyszne czereśnie, których nasz ôpa Franz nie pozwolił zrywać, "bo jeszcze niedojrzałe". Zawsze pogodna i "do szturmu" ôma Lyjna. Ônkel Józek - krawiec, pszczelarz, muzyk, filatelista, lubiłem przeglądać jego klasery ze znaczkami.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tamtej uroczystości z naszego rodzinnego albumu: http://stolarzowice.info/info/poznaj/photos2/album?albumid=718

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px