Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zima w mieście 2015

Wyróżniony Zima w mieście 2015
Od 2 lutego rozpoczynają się ferie zimowe. Trwają przygotowania do akcji „Zima w mieście” – corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu.

Od 1 lutego do 13 lutego od 9.00 do 14.00 w ramach programu „Otwarte sale gimnastyczne” uczniowie pod okiem nauczycieli będą mogli skorzystać ze sportowego zaplecza 14 bytomskich szkół. Ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował też Becek w ramach XV Zimowej Feriady Artystycznej „Dookoła świata”.

Wśród propozycji spędzania wolnego czasu, znajdzie się też sporo imprez dla miłośników sportu. Na zajęcia zaprasza m.in. Bytomskie Towarzystwo Szermiercze, kąpielisko kryte przy ul. Chorzowskiej 28a oraz Uczniowski Klub Sportowy przy ZSO nr 11 w Stroszku.

Na miłośników jazdy na łyżwach czeka ślizgawka na pl. Sobieskiego. „Ferie w mieście” dotrze do wszystkich bytomskich dzielnic dzięki organizowanym w szkołach i świetlicach środowiskowych półkoloniom. I tak dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji m.in. Profilaktyczno-Terapeutycznej Świetlicy św. Elżbiety w Łagiewnikach, Spółdzielczego Klubu Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szombierkach czy Zespołu Szkół Specjalnych w Bobrku.

CSW Kronika 10 i 11 lutego od 12.00 do 14.00 organizuje pokaz filmów dla młodzieży oraz warsztaty tworzenia scenariuszy (www.kronika.org.pl). Z kolei na ferie z książką 3 i 10 lutego zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna przy pl. Sobieskiego oraz 5 i 12 lutego biblioteczne placówki filialne. Ciekawą ofertę dla dzieci od 6 do 13 lat przygotowały też Biblioteka Pedagogiczna oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis”.

W ramach projektu Sezamie otwórz się! Dziecko w świecie sztuki” mali bytomianie będą wspólnie czytać, malować, wycinać i ... prasować. Zajęcia potrwają od 2 do 6 lutego w siedzibie biblioteki przy ul Chorzowskiej 22 d. Jak co roku bogatą ofertę zajęć przygotowują bytomskie domu kultury.

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 od 2 do 6 lutego oraz od 9 do 13 lutego potrwają półkolonie. Na zainteresowanych czekają też warsztaty jazzowe, rysunku i malarstwa (www.mdk.bytom.pl). Różnorodną ofertę zajęć przygotował też Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, gdzie obok zajęć stacjonarnych nie zabraknie wypadów do kina, kręgielni, a nawet fabryki cukierków.(więcej na: www.mdk2.bytom.pl).

ferie 2015 plakat

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px