Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Kolejka wąskotorowa znowu na torach

Górnośląskie Koleje Waskotorowe Górnośląskie Koleje Waskotorowe
Od ubiegłej soboty 25 czerwca bytomska wąskotorówka jest znowu na torach. Pierwsi pasażerowie wyruszyli z Bytomia do Miasteczka Sląskiego.

Tradycyjnie, jak co roku, wąskotorowe pociągi będą pokonują 21-kilometrową trasę z Bytomia przez Dąbrowę Miejską, Suchą Górę, Zabytkową Kopalnię Srebra, Tarnowskie Góry i Lasowice nad zalew w Miasteczku Śląskim.

Kolejka kuruje od 25 czerwca w każdą sobotę i niedzielę wakacji. Uruchomione zostały dwie pary pociągów, w składzie których oprócz lokomotywy spalinowej znajdują się także: wagony pasażerskie letnie - częściowo otwarte oraz wagon do przewozu większego bagażu, rowerów i wózków. Ostatni kurs kolejka wykona 28 sierpnia.
Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy – 6 zł (dzieci do lat 4 – bezpłatnie), zaś bilety rodzinny (1 osoba dorosła + dziecko do lat 16) – 13 zł.

Aby kolejka mogła wozić pasażerów i w tym roku, wolontariusze Stowarzyszenia Górnośląskich wykorzystywali każdą wolną chwilę od zakończenia poprzedniego sezonu wkładając ogromny wysiłek w jej utrzymanie. Wolontariusze odnawiają wagony i lokomotywy, naprawiają tory nieustannie rozkradane przez złomiarzy, remontują zabytkowe zabudowania, a także dbają o czystość na stacjach. Jedynym wynagrodzeniem za ten wysiłek jest satysfakcja i radość z tego, że udało się o kolejny rok przedłużyć żywot najstarszej, nieprzerwanie czynnej kolei wąskotorowej na świecie.

rozklad sgkw compressor

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px