Log in

Derby Juniorów dla Rodła!

Dziś tj. 23 październik 2016 rok Rodło Górniki pojechało na wyjazd do rywala „zza miedzy”- Tempa Stolarzowice. Mecz był, tak jak zakładano, pełen emocji, zarówno na boisku jak i poza nim.

Derby rozpoczęły się wymianą ciosów, najpierw napastnik Tempa oddał celny strzał, przez co bramkarz Rodła musiał się wysilić by złapać futbolówkę, a następnie nasz napastnik Michał Biernacki w dogodnej sytuacji oddał mocny strzał, ale wprost w bramkarza Tempa.

Rodło Górniki prowadzenie objęło w 21 minucie, Michał Biernacki z ogromnym zaangażowaniem odebrał piłkę rywalowi, popędził w stronę pola karnego i dośrodkował do Janka Jędrzejewskiego, który bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza rywali. 10 minut później bramkę wyrównującą strzela Tempo, wykorzystując błąd bramkarza. Rodło nie złożyło broni i w 39 minucie po raz drugi w meczu wychodzi na prowadzenie. Tym razem to czerwono-zieloni, a konkretnie Michał Biernacki wykorzystuje błąd golkipera Tempa i strzela do pustej bramki.

Po przerwie, w pierwszych 25 minutach wiało nudą i niewykorzystanymi sytuacjami ze strony Rodła. W 70 minucie poważnej kontuzji doznał pomocnik Tempa, stąd na boisku zrobiło się duże zamieszanie, z sędzią w roli głównej. Po kilkunastu minutach przerwy arbiter wznowił grę. Do pracy wzięło się Tempo i do końca meczu przeważało lecz przez ich brak skuteczności, jak i dobrą grę Rodła w obronie bramek już nie zobaczyliśmy.

Rodło Górniki pokonuje Tempo Stolarzowice 1:2 w derbach zdobywając czwarte zwycięstwo z rzędu.

Bramki: 21’ Jędrzejewski, 39’ Biernacki- 30’ Myśliwy.
Żółte kartki: 78’ Biernacki, 90+4’ Kłaczka- 78’ Sobotta.