Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Na kołach na Annaberg - już za tydzień

Wyróżniony Na kołach na Annaberg - już za tydzień
Już w najbliższą sobotę i  niedzielę na Górze Świetej Anny odbędzie sie Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców. Z naszej parafii, ale nie tylko, wyruszają w niedzielę rowerzyści. Wyjazd wspólny ze skrzyżowania w Górnikach jest o godz. 4:30. Po drodze dołączą inni.

Biskup gliwicki Jan Kopiec zachęca do udziału  w tej pielgrzymce w specjalnym komunikacie odczytywanym w kościołach diecezji w dzisiejszą niedzielę. Pisze między innymi:

Chciałbym więc Was, drodzy ojcowie, dziadkowie, mężowie, młodzieńcy bardzo serdecznie zaprosić na to spotkanie u patronki naszej górnośląskiej ziemi - Świetej Anny. ...To zaproszenie kierujemy do nabliższych i najdalszych rejonów diecezji gliwickiej. Czekamy na mężczyzn z Gliwic, Zabrza, Bytomia, ale również ziemi tarnogórskiej czy lublinieckiej".

Pielgrzymka rozpoczyna się w sobotę 23 czerwca o 18:00 Mszą Św. z kazaniem w bazylice św. Anny. W niedzielę, w główny dzień pielgrzymki o 8:20 w grocie lurdzkiej planowane są godzinki, Różaniec i kazanie "Budujemy dom, który jest Kościołem". O 10:00 celebrowana będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupów gliwickich i opolskich. Homilię wygłosi biskup gliwicki Jan Kopiec. Po przerwie odbędziesię nauka stanowa i nabożeństwo na zakończenie spotkania.

My po nabożeństwie jeszcze odpoczywamy i umocnieni duchowo i fizycznie ruszamy w drogę powrotną. Mecz EURO 2012 rozpocznie się o 20:45, więc na pewno zdążymy.

Do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy zmotoryzowanych. Warto się wybrać w kilku jednym samochodem. Fajnie jest kiedy mijają nas po drodze samochody, a z nich pokiwa ktoś znajomy.

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 czerwiec 2012 20:53
Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px