Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zapraszamy na Festiwal Modelarski do Hali na Skarpie

W sobotę 2 marca i niedzielę 3 marca odbędzie się XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu.

Bytomski festiwal znajduje stałe miejsce w kalendarzach czołowych środowisk modelarskich nie tylko naszego kraju. Tylko w 2018 roku w festiwalu wystartowało ponad 360 zawodników między innymi z: Polski, Chorwacji, Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Goście zaprezentowali łącznie 1200 modeli, które w czasie dwudniowej imprezy zobaczyło ponad 2500 osób. Festiwal to jedna z największych i najbardziej unikalnych imprez tego rodzaju w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

Bytomska impreza nie może obyć się bez swoich tradycyjnych konkursów, czyli Memoriału im. Edwarda Boniego - Grand Prix Festiwalu, oraz Memoriału im płk. Jana Białego za najciekawszy model samolotu związany z osobą płk. Białego. Z okazji stulecia zakończenia I wojny światowej oraz odzyskania niepodległości przez Polskę, organizatorzy przygotowali pięć kategorii specjalnych(okolicznościowych).

Oczywiście odbędzie się konkurs "Czarne Diamenty". W tej kategorii wystawiane są modele zwaloryzowane na podstawie dołączonej dokumentacji, łącznie z udokumentowaniem malowania danego egzemplarza samolotu/pojazdu. Dodatkowym kryterium oceny będzie dołączenie zdjęć z budowy modelu. Oceniana będzie: zgodność z oryginałem (dokumentacja), jakość wykonania adekwatna do poziomu trudności modelu i jego malowania, oraz wkład pracy własnej.

Nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji dla zwiedzających i to w każdym wieku. Jakich? Nie ma co siedzieć lub leżeć w domu. To trzeba zobaczyć osobiście, najlepiej rodzinnie.

Hala Sportowa „Na Skarpie" ul. Frycza Modrzewskiego 5a, 41-907 Bytom

Ostatnio zmienianypiątek, 08 luty 2019 21:12
Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px