Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Budżet Obywatelski - 29 głosów na zwycięski projekt

Za projektem w Stolarzowicach dotyczącym bezpieczeństwa zagłosowało 29 osób. Wybudowane tam zostanie przejście dla pieszych i elementy spowolnienia ruchu w rejonie ulic: Kościuszki, Gombrowicza i Dunikowskiego.

Koszt zwycięskiego projektu to 25 tys. złotych. Ile głosów oddano na drugi projekt wart 60 tys. Urząd Miasta nie podaje, nie wiadomo również na co pójdzie różnica miedzy przeznaczonymi dla Stolarzowic 79 tys, a wydanymi na "zwycięski" projekt.

W ostatnich wyborach parlamentarnych w Stolarzowicach uprawnionych do głosowania były 1272 osoby, na Osiedlu 1457 co daje razem 2729 osób. 29 oddanych głosów na zwycięski projekt to 1,06%.

Aktywność powalająca! Być może walka o zwycięstwo między dwoma projektami była zażarta, ale tego chyba się już nie dowiemy.

W Górnikach taka walka nie była potrzebna. Tam zrealizowany zostanie I etap budowy boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej przy boisku Rodła Górniki.

Informacje na oficjalnej stronie UM: http://www.bytom.pl/zwycieskie-projekty-budzetu-obywatelskiego

W Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć jedynie taką informację (oraz załącznik):

Prezydent Bytomia informuje, że uwzględniając wyniki głosowania oraz środki przeznaczone dla poszczególnych dzielnic, do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok wybrane zostały następujące projekty

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px