Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Od dzisiaj głosowanie na projekty BDO

Od dzisiaj do piątku potrwa głosowanie na wybrane projekty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. W Stolarzowicach mieszkańcy głosują na dwa projekty, w Górnikach głosowania nie będzie.

W Górnikach bez głosowania zrealizowany zostanie I etap budowy boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej przy boisku Rodła Górniki.

Co w Stolarzowicach? Sytuacja dosyć ciekawa. Kwota przewidziana dla dzielnicy w Budżecie Obywatelskim na 2016 r. wynosi 79 400,00 zł. zaś wartość dwóch projektów wynosi 85 000 zł. Co z tego wynika? Teoretycznie można głosować na trzy wybrane z listy projekty, a w praktyce do wyboru są dwa. W sytuacji kiedy mieszkańcy uznają, że bardziej jest potrzebna budowa przejść dla pieszych oraz elementów spowolnienia ruchu w rejonie ulic: Kościuszki, Gombrowicza i Dunikowskiego warta 25 000 zł. co stanie się z resztą pieniędzy? Podobnie i w drugim przypadku. Czy jest możliwość realizacji obydwu projektów jednocześnie? Jeżeli tak, to skąd będą brakujące pieniądze? Możliwe, że z innych dzielnic, które nie wykorzystały przyznanego limitu. Jeżeli będą zrealizowane oba projekty, to po co jest organizowane głosowanie w Stolarzowicach?

Przypominamy, że głosować mogą tylko mieszkańcy danej dzielnicy. Głos można oddawać osobiście w punktach konsultacyjnych albo elektronicznie – trzeba będzie zeskanować wypełnioną kartę i wysłać ją na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Punkt konsultacyjny dla Stolarzowic znajduje się w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Suchogórskiej.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px