Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Znamy listę projektów Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowanych do głosowania

Wyróżniony Znamy listę projektów Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowanych do głosowania
W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Bytomiu 33 projekty z 71 zgłoszonych pomyślnie przeszły weryfikację. Za dwa tygodnie będzie można na nie głosować.

Większość z 38 odrzuconych projektów nie znalazła się na liście do głosowania, bo zaprojektowana była na działkach, nienależących do gminy. Zdarzały się też propozycje inwestycji, których wartość przekraczała kwotę zarezerwowaną dla danej dzielnicy.

Nas najbardziej interesują Górniki i Stolarzowice. W Górnikach do głosowania zakwalifikowano dwa projekty:

 • 1. Modernizacja przestrzeni sportowo-rekreacyjnej przy remizie strażackiej OSP w Bytomiu -Górnikach, budowa piłkochwytów, modernizacja nawierzchni, wyposażenie sportowe. - Modernizacja terenu poprzez doposażenie istniejącego obiektu w piłkochwyty, poprawę nawierzchni oraz dodatkowe wyposażenie sportowe. - 59 000,00 zł
 • 2. Stworzenie nowoczesnej bazy sanitarnej dla osób korzystających z placu zabaw i obiektu rekreacyjno-sportowego Rodła Górniki na terenie Gminy Bytom - Budowa nowoczesnej bazy sanitarnej ogólnodostępnej dla dzieci, opiekunów, uczniów, mieszkańców korzystających z placu zabaw, boiska i obiektów rekreacyjno-sportowych. - 59 000,00 zł

W Stolarzowicach zgłoszono tylko jeden projekt i to on jako jedyny w dzielnicy przeszedł pozytywną weryfikację Zespołu, w związku z czym zostaje automatycznie przekazany do realizacji (nie będzie na niego głosowania):

W Stolarzowicach zgłoszono dwa projekty (zobacz komentarz do artykułu), ale tylko jeden przeszedł pozytywną weryfikację i to on zostanie przekazany do realizacji:

 • 1. Wykonanie dokumentacji projektowej - Budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Suchogórskiej od strony ul. Podleśnej w kierunku „Blachówka” (opracowanie projektu budowy chodnika wraz z ścieżką rowerową przy ul. Suchogórskiej od strony lasu do ul. Podleśnej). - 50 000,00 zł

Głosowanie odbędzie się od 7 do 11 września we wszystkich dzielnicach jednocześnie. Głosować mogą tylko mieszkańcy danej dzielnicy - osobiście w punktach konsultacyjnych, korespondencyjnie lub elektronicznie - skan wypełnionej karty do głosowania należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Karty do głosowania dostępne będą na stronie internetowej urzędu oraz dla Górnik w Gimnazjum nr 15 przy ul. Kościuszki 4 (tel. 32/286-72-10). 30 września dowiemy się, który z dwóch projektów w Górnikach uzyskał większą liczbę głosów a tym samym zostanie skierowany do realizacji.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 sierpień 2015 08:20

4 komentarzy

 • Jacek Diaków
  Jacek Diaków wtorek, 25 sierpień 2015 23:50 Link do komentarza

  Co do monitoringu sugerowałbym wizytę w moim serwisie i rozmowę z moją żoną. To ona zna wszystkie szczegóły i ma dokumentację. Tak skrótowo. Chcemy na terenie Stolarzowic w kilku newralgicznych miejscach zainstalować kamery które przy wykorzystaniu lokalnie istniejącej sieci internetowej monitorowały by teren. Punkty monitoringu nastawione są przede wszystkim na bezpieczeństwo dzieci. Wiemy co było źle i na przyszły rok będzie poprawione.

 • priv20
  priv20 poniedziałek, 24 sierpień 2015 10:03 Link do komentarza

  Panie Jacku czy mógłby pan bardziej rozwinąć temat tego monitoringu w Stolarzowicach, podać więcej szczegółów złożonego projektu?

 • Joachim Makowski
  Joachim Makowski poniedziałek, 24 sierpień 2015 07:56 Link do komentarza

  Rzeczywiście powinno być: złożono dwa projekty, ale tylko jeden pod względem formalnym przeszedł pozytywną weryfikację

 • Jacek Diaków
  Jacek Diaków niedziela, 23 sierpień 2015 22:38 Link do komentarza

  Witam.

  To nieprawda, że w Stolarzowicach został złożony tylko jeden projekt. Moja żona wraz grupą kilku osób przygotowała i złożyła projekt na zainstalowanie monitoringu w Stolarzowicach. Jesteśmy oczywiście w posiadaniu dokumentu potwierdzającego przyjęcie tego projektu przez właściwą komórkę Urzędu Miejskiego w Bytomiu i nie otrzymaliśmy żadnej informacji o fakcie odrzucenia projektu z jakichkolwiek powodów. Dlatego też w dniu jutrzejszym rozpoczynamy dochodzenie o co w tym wszystkim chodzi.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px