Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

13 Pielgrzymka Motocyklistów na Górze Św. Anny

Wyróżniony 13 Pielgrzymka Motocyklistów na Górze Św. Anny
Pierwsza niedziela sierpnia 2015 motocykliści z różnych stron Polski, a także z zagranicy zjechali na Górę św. Anny. Pierwsze maszyny zaczynają się ustawiać w Grocie Lurdzkiej już o 9:00, a o 11.30 rozpoczęła się msza święta.

W tym roku Grota lurdzka nie mieści już wszystkich maszyn, stąd również cały rejon Góry św. Anny zastawiony jest wszelkimi typami motocykli. PrzedIMG 1028 01 rozpoczęciem Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej Czaja, zmotoryzowani pątnicy modlili się za swoich zmarłych kolegów i bliskich, za policjantów, strażaków i służbę zdrowia.

IMG 1044IMG 1045Podczas podniesienia najświętszego sakramentu tradycyjnie Grotę Lurdzką wypełnił dźwięk motorowych klaksonów. Po mszy odbyło się błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów.
"Chłopaki!! zagrajcie św Annie!!!" (na miejscu jest o wiele lepszy efekt, drży ziemia, wibruje powietrze i czuć zapach spalin).

W tym roku motocykliści, którzy uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce, wspierali dzieło odnowy katedry opolskiej, wrocławską fundację Tobiaszki, Dom Pomocy Społecznej w Nysie prowadzony przez Siostry Maryi Niepokalanej.

Media

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 sierpień 2015 22:07

1 komentarz

  • priv20
    priv20 wtorek, 04 sierpień 2015 07:01 Link do komentarza

    Na filmie "granie" ma moc! Chciałbym kiedyś posłuchać takiego koncertu na żywo.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px