Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Budżet Obywatelski - trwa weryfikacja projektów

Wyróżniony Budżet Obywatelski - trwa weryfikacja projektów
71 projektów nadesłali bytomianie w ramach budżetu obywatelskiego. Teraz są one weryfikowane pod względem formalnym. W głównej mierze dotyczą remontów nawierzchni chodników, jezdni i budowy nowych parkingów.

 Najwięcej projektów złożono w Śródmieściu – 29. Miechowiczanie zaproponowali 9 inwestycji, mieszkańcy Stroszka i Dąbrowy Miejskiej – 7, a Szombierek - 5. Po 4 projekty złożono w Rozbarku i Łagiewnikach. W Karbiu – 3, a w Stolarzowicach, Suchej Górze i Górnikach - po 2. 1 propozycję projektu w ramach budżetu obywatelskiego złożyli mieszkańcy Bobrka.

Budżet obywatelski został wprowadzony w Bytomiu po raz pierwszy rok temu. Nadesłano wówczas 170 propozycji, niemniej ogromna liczba projektów dotyczyła inwestycji na terenie szkół i przedszkoli. Wzbudziło to protesty sporej liczby bytomian, dlatego w tym roku zdecydowano, że projekty w ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane na terenach należących do gminy, ale nie na terenach szkół i przedszkoli.

Obecnie projekty są sprawdzane pod względem formalnym tzn. czy – zawierają poprawne dane osobowe albo czy mają wystarczającą liczbę popierających je podpisów. Następnie będą one opiniowane przez Wydział Realizacji Inwestycji i Remontów UM, Miejski Zarząd Dróg i Mostów czy Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Pracownicy tych jednostek oszacują realny koszt inwestycji i sprawdzą, czy jej realizacja jest możliwa.

Weryfikacja projektów potrwa do 21 sierpnia. Głosowanie odbędzie się od 7 do 11 września we wszystkich dzielnicach równocześnie. 30 września dowiemy się, które projekty uzyskały największą liczbę głosów.

Zaloguj się, by skomentować
Banner 468 x 60 px