Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in
DFK Stollarzowitz

DFK Stollarzowitz

URL strony:

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Wambierzyc

We wrześniu tego roku parafia w Stolarzowicach obchodzić będzie 90 lat swojego istnienia. Z tej okazji Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach zaprasza w niedzielę 11 sierpnia na Pielgrzymkę Mniejszości Niemieckiej do Wambierzyc.
  • Dział: DFK
  • 0

Na Święcie Latawca zabrakło tylko wiatru

W minioną niedzielę 11 września na boisku Rodła w Górnikach odbyło się kolejne Święto Latawca wzbogacone tym razem o warsztaty latawcowe. Rodzice z dziećmi i młodzież spotkali się już o 13:00 by pod okiem instruktora z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Karbiu samodzielnie zrobić lekki latawiec. Z dostępnych materiałów krok po kroku powstawały różnokolorowe latawce, a ich autorzy mieli tylko nadzieję, że jednak polecą. I poleciały! Jedynie wiatr spłatał figla, bo ominął boisko w Górnikach. Ostatecznie dla wielu dzieci taka sytuacja nie okazała się problemem i biegały po murawie ciągnąc za sobą na lince swój latawiec. Na boisku pojawiły się też dzieci z rodzicami i swoimi latawcami, którzy nie brali udziału w warsztatach. Im także dziękujemy za wzięcie udziału w Święcie Latawca. Organizatorzy (Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach) dziękują bardzo pani Joannie Prus-Kaczkowskiej, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu-Karbiu. Za poprowadzenie warsztatów dziękują serdecznie panu Ryszardowi Kownackiemu z MDK 2. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzili swoje pociechy, by rodzinnie wziąć udział w warsztatach. Dziękujemy również młodzieży, która jeszcze potrafi patrzeć w niebo na latawce. Dziękujemy szczególnie Firmie Budowlanej Willert-Celary oraz Firmie AUTOKAFER za wsparcie Święta Latawca! Dziękujemy Piłkarskiemu Towarzystwu Sportowemu Rodło Górniki, które już od dobrych kilku lat udostępnia boisko oraz klubowe pomieszczenia. Organizatorzy za każdym razem zdobywają nowe doświadczenia. O te właśnie bogatsi już teraz zapraszają na kolejną edycję Święta Latawca, a wszystkich z latawcami zachęcają do samodzielnego puszczania latawców, kiedy tylko pogoda dopisze.
  • Dział: DFK
  • 0
Subskrybuj to źródło RSS

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px