Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zabawa z ping pongiem? O to chodziło w tym turnieju!

Wszyscy byli zwycięzcami Wszyscy byli zwycięzcami
W sobotę 23 kwietnia w Gimnazjum nr 15 odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach. Organizatorem głównym Turnieju było stolarzowickie Koło Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

Do Turnieju zgłosiło się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego 28 zawodników. Ponieważ nie wszyscy w sobotę pojawili się na Turnieju ostatecznie wzięło w nim udział 20 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie. Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym do dwóch zwycięstw w rundzie eliminacyjnej. W rundzie finałowej w walce o poszczególne miejsca na podobnej zasadzie. Najmłodszym uczestnikiem Turnieju był Paweł Kolczok, uczeń Szkoły Podstawowej w Stolarzowicach, który w czerwcu ukończy 10 lat zaś najstarszym zawodnikiem był Rajner Blaszczyk, który w sierpniu ukończy 75 lat.

Rozgrywki rozpoczęły jednocześnie dwie grupy młodsze - szkoła podstawowa (I Kategoria) i gimnazjum (II Kategoria). Po nich grali seniorzy. Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria 1
 1. Michał Osmańczyk
 2. Paweł Kolczok
 3. Bartosz Globisz
Kategoria 2
 1. Marcin Osmańczyk
 2. Mateusz Drzażdżyński
 3. Michael Nowak
Kategoria 3
 1. Krystian Lis
 2. Jacek Piernikarczyk
 3. Andrzej Prończuk

Turniej odbywał się pod Patronatem Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, który ufundował dla zwycięzców puchary, a że pojawił się na naszym Turnieju w Stolarzowicach wręczył je osobiście zwycięzcom.  Na Turniej przybył także Przewodniczący Oddziału DFK Bytom Marcin Jaksik oraz Radny Miasta Bytom Marek Wilk.

Oprócz pucharów Organizatorzy przygotowali także nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty medal, ponieważ tak naprawdę wszyscy w tym Turnieju byli zwycięzcami. Nagrodą za pierwsze miejsce była profesjonalna rakietka do tenisa stołowego, za drugie miejsce piłka nożna, a za trzecie miejsce torba sportowa. Koszt nagród został pokryty ze środków Mniejszości Niemieckiej oraz dzięki wsparciu lokalnych firm, a patronat medialny nad imprezą objął serwis internetowy stolarzowice.info:

 • AUTOKAFER Serwis opon i klimatyzacji
 • DACHY I ELEWACJE Waldemar Globisz
 • CHŁODNICE SAMOCHODOWE Lucjan Blaszczyk
 • ELEKTROSA SC Dawid Jaguś, Łukasz Wincirsz
 • SCHODY MAKOWSKI Joachim Makowski

Poczęstunek nie jest z pewnością turniejową atrakcją, ale domowe wypieki przygotowane przez panie z Zarządu Koła DFK zawodnikom i kibicom bardzo smakowały.

Koło Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach składa serdeczne podziękowania

 • Panu Prezydentowi Bytomia Damianowi Bartyli za objęcie Patronatem Turnieju i ufundowanie pucharów
 • Pani Jadwidze Jastalskiej, Dyrektor Gimnazjum nr 15 za udostępnienie sali gimnastycznej i pomoc w organizacji Turnieju
 • Pani Łucji Bobek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 w Stolarzowicach za udostępnienie stołów do gry
 • Panu Zygfrydowi Wyrwol za profesjonalną, techniczną obsługę rozgrywek
 • Panu Markowi Bilskiemu (MB Transport) za pomoc w przewiezieniu stołów

Dziękujemy jednak przede wszystkim uczestnikom I Turnieju Tenisa Stołowego Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach. Głównym celem tej imprezy była bowiem integracja lokalnej społeczności, popularyzacja tenisa stołowego oraz zachęcanie dzieci, młodzieży i rodziców do zdrowej formy spędzania wolnego czasu. Po prostu chodzi o to, żeby sobie "popinkać" w ping ponga.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Turnieju w naszej galerii: http://stolarzowice.info/info/poznaj/photos2/album?albumid=709

[ su_social_share]

Zaloguj się, by skomentować

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px