Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Będzie wiosenna edycja projektu Samstagskurs

Mniejszość Niemiecka w Stolarzowicach po raz drugi chce wziąć udział w projekcie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno Kulturalnych w Polsce pod nazwą "Samstagskurs".

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

W "Samstagskurs" mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Podczas dziesięciu wybranych sobót dzieci spotykają się na zajęciach obejmujących rysowanie i majsterkowanie, wiersze i piosenki, tańce i przedstawienia teatralne oraz wiele innych atrakcji. Kursy odbywają się w sobotnie przedpołudnia i obejmują każdorazowo 3 jednostki lekcyjne po 45 minut i przerwę.

Realizując ten projekt chcemy,
- aby nasze dzieci podczas wspólnych spotkań posługiwały się językiem niemieckim,
- aby nasze dzieci poznawały historię, kulturę i tradycje kraju, z którego pochodzą,
- aby starsze i młode pokolenia Mniejszości Niemieckiej na nowo odkryły swoje DFK i traktowały je jako miejsca wspólnych spotkań i wymiany międzypokoleniowych doświadczeń.

Kurs poprowadzi osoba z wyższym wykształceniem z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, ukończyła letnią akademię dla nauczycieli języka niemieckiego - SOMMERAKADEMIE organizowaną przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu.

Samo zgłoszenie chęci udziału w projekcie nie oznacza jeszcze, że nasze Koło otrzyma zgodę na wzięcie w nim udziału. Nie mniej jednak już teraz zachęcamy Rodziców do zgłaszania swoich dzieci.

W tej edycji do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy również dzieci, których rodzice nie są członkami TSKN w Stolarzowicach. Koszt udziału w projekcie wynosi:

  • 30,00 zł. dla rodziców będących członkami TSKN
  • 40,00 zł dla rodziców, którzy nie są członkami TSKN
Zaloguj się, by skomentować

Wochenblatt

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

logo dfk a

tskn

 jugend1

portal logo1

wochenblatt

mittendrin1

logohaus

ifa logo

konsulat

 

oberschlesien logo

bilingua1

Banner 468 x 60 px