Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Dostępne pliki

Brak przesłanych plików.

Podobne dyskusje

DFK Stollarzowitz Dyskusja rozpoczęta przez DFK Stollarzowitz, o niedziela, 16 sierpień 2015 12:09

Koło Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach zgłosiło się do wzięcia udziału w projekcie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce pod nazwą "Kursy sobotnie", finansowanym ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

W "Samstagskurs" mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Podczas dziesięciu wybranych sobót dzieci spotykają się na zajęciach obejmujących rysowanie i majsterkowanie, wiersze i piosenki, tańce i przedstawienia teatralne oraz wiele innych atrakcji. Kursy odbywają się w sobotnie przedpołudnia i obejmują każdorazowo 3 jednostki lekcyjne po 45 minut i przerwę.

Realizując ten projekt chcemy,
- aby nasze dzieci podczas wspólnych spotkań posługiwały się językiem niemieckim,
- aby nasze dzieci poznawały historię, kulturę i tradycje kraju, z którego pochodzą,
- aby starsze i młode pokolenia Mniejszości Niemieckiej na nowo odkryły swoje DFK i traktowały je jako miejsca wspólnych spotkań i wymiany międzypokoleniowych doświadczeń.

Kurs poprowadzi osoba z wyższym wykształceniem z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, ukończyła letnią akademię dla nauczycieli języka niemieckiego - SOMMERAKADEMIE organizowaną przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu.

Samo zgłoszenie chęci udziału w projekcie nie oznacza jeszcze, że nasze Koło otrzyma zgodę na wzięcie w nim udziału. Nie mniej jednak już teraz zachęcamy Rodziców do zgłaszania swoich dzieci.

Odpowiedzi
DFK Stollarzowitz
DFK Stollarzowitz Nasze zgłoszenie do Samstagskurs zostało przyjęte, lista zgłoszonych dzieci jest zamknięta. Dziękujemy Rodzicom za okazane zainteresowanie naszymi działaniami. Ponieważ było ono bardzo duże mamy nadzieję, że nadal będzie takie i w edycji wiosennej... Pokaż więcej środa, 02 wrzesień 2015 19:39
loader
loader
Attachment
Banner 468 x 60 px