Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Rada Dzielnicy

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #337 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Temat bardzo może odgrzewany, ale swego czasu powstała u nas grupa inicjatywna, która miała się zająć powstaniem Rady. Była nawet dyskusja na Forum Stolarzowic, ale nie mogę jej tu znaleźć. Z tego co pamiętam Łukasz Kupidło założył taki wątek, było nawet kilka odpowiedzi, a potem sprawa umarła. Wyborcza aktywność zgasła i zrobiła się cisza.
Piszę o tym bo obserwuję sprawę likwidacji Rady dzielnicy w Miechowicach na stronie bytomski.pl , mam nadzieję, że admin nie ma mi za złe linka do konkurencji ;)
Na tamtejszym forum trwa także dyskusja o zasadności likwidacji i takie tam jeszcze inne. Kto chce niech poczyta. Mnie jednak w dalszym ciągu interesuje, co tak naprawdę było powodem, że u nas nie doszło do powołania Rady. Może były by teraz dwie do likwidacji? Albo jakimi inicjatywami wykazali by się członkowie Rady w Stolarzowicach i Rady w Górnikach (miały podobno dwie osobne powstać)?
Ktoś zechce sie tu odezwać w tej sprawie?
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: priv20 od. Powód: poprawione błędy
Za tę wiadomość podziękował(a): Dario72

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #338 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
@priv20, spoko ;) nie uznaję tego linka za nieuzgodniona reklamę :)
Nawet dobrze, że się pojawił, bo temat Rady dzielnicy też mnie interesuje. Faktycznie na chwilę obecną tamtego tematu nie ma na aktualnym forum, ale mogę pogrzebać w archiwum i zobaczyć kto co tam wtedy napisał.
Ze swej strony mogę tylko dodać, że sam wielokrotnie brałem udział w różnych przedsięwzięciach Rady miechowickiej: Koncerty w Starych Kościołach Miechowic (super sprawa, stolarzowice.info jest patronem medialnym Koncertów), ostatnio Pałac w Miechowicach, też zostaliśmy zaproszeni do patronowania tej akcji. Miechowicka Ostoja Leśna - to też akcja miechowickich Radnych.
Kiedy brałem udział w koncertach myślałem sobie często, że to wielka szkoda, że u nas nie może się zebrać grupa aktywnych społeczników i zorganizować coś społecznie pożytecznego. I to wcale nie w ramach działania jakiejś Rady. Ot po prostu.
Kogo interesuje dyskusja na bytomskim, to polecam ten link:
forum bytomski.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #339 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Inicjatywa Rady Dzielnicy umarła ze względu na referendum. Zostały zmienione Rada Miasta i Prezydent i z tego co się orientuję to całą procedurę trzeba rozpocząć od nowa. A obecnej władzy nie jest na rękę istnienie rady dzielnicy, czego przykładem jest wypowiedź Pana Rogowskiego, gdzieś w archiwum powinna być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #340 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Użytkownik Jerzy Rogowski nie brał udziału w dyskusji o Radzie Dzielnicy, na pewno nie ma tego w archiwum, sprawdzałem. Ale Łukasz możesz wyjaśnić dlaczego

obecnej władzy nie jest na rękę istnienie rady dzielnicy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #341 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Tak w zasadzie przywołuję tutaj spostrzeżenia z forum bytomski.pl, ale jest tam poruszona kwestia społecznego zainteresowania działaniami Rady Dzielnicy, zainteresowania wyborami itp. Tak przyszło mi na myśl, jakie w ogóle jest zainteresowanie społeczne działaniami na terenie naszych dzielnic? Panie Makowski, byłem też kiedyś na jednym z koncertów w Miechowicach, bo właśnie Pan go reklamował tu na stronie. Koncert przepiękny, ale słuchaczy jak na lekarstwo. Na tak dużą dzielnicę jak Miechowice, to szczerze mówiąc frekwencyjna porażka.
W Stolarzowicach nic ostatnio się nie dzieje, jeżeli już to na Górnikach. Tam aktywnie działają strażacy, Rodło bardzo się uaktywniło.
Co w zasadzie robi TRSiG? Jest tu na stronie akcja "zgłoś usterkę". Jest jakieś zainteresowanie społeczne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #342 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Pan Rogowski nie pisał tego na forum, tylko w swojej "zakładce" (?) na stronie, zanim powstał jeszcze blog. Takie miejsce miał tam też Michał Staniszewski. Jeśli dobrze pamiętam to był przeciwko (co trochę dziwiło, bo był członkiem komisji ds. rad dzielnic) twierdząc, że jest to inicjatywa tych którym nie udało się dostać do rady miasta i nie potrafią się wybić. A dlaczego rady dzielnicy Miechowice jest be? Wystarczy spojrzeć na członków zarządu dzielnicy.
A co robi TRSiG? Nie wiem, odkąd urodziło mi się dziecko nie byłem na ani jednym spotkaniu i ogólnie jestem do "tyłu" ze wszystkimi wiadomościami.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: Łukasz Kupidło od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #343 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Rady Dzielnicy nie mamy, Pan Rogowski jest przeciw, TRSiG zajmuje się "wyższymi celami" :) typu deszczówka, plan zagospodarowania, kanalizacja. Pan Rogowski "wydeptał" ostatnio chodnik na Gombrowicza. Ale co z działalnością kulturalno-oświatową tak jak to ma miejsce właśnie w Miechowicach z sprawą tamtejszej Rady Dzielnicy. Kto ma się czymś takim zająć u nas? Może powinno powstać jakieś stowarzyszenie niezależne od miasta, a jednocześnie współpracujące z Rada Miasta i z Radnymi lokalnymi w szczególności. No bo co za różnica czy to Rada dzielnicy czy jakieś Stowarzyszenie, jeżeli i tak owi aktywiści nie dostają od nikogo nic za swoją społeczną działalność
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: priv20 od. Powód: uzupełnienie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #345 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Obiektywnie patrząc na temat samo powstanie rady dzielnicy nie spowoduje, że coś się pod tym względem zmieni. Miechowice są dużo większe, i trafili się w radzie ludzie, którym się "chce" i organizują różne rzeczy, ale nie znaczy że przełożyłoby się to na Stolarzowice. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że jestem za radą dzielnicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #346 przez priv20
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Nie można wykluczyć, że zawsze znajda się chętni kandydaci, którym bardziej przyświeca interes polityczny niż społeczny. Zwykle aktywność wzrasta przed wyborami. Potem różnie bywa. Czasem tych kilku, którym się chce wystarczy, by coś się działo.
Ale nie mogę sie oprzeć jednemu pytaniu do Ciebie Łukasz.
Kandydowałeś w ostatnich wyborach do Rady Miasta. Zakładam, że zostałeś Radnym. Jak by wyglądała Twoja praca na rzecz naszego środowiska, skoro

odkąd urodziło mi się dziecko nie byłem na ani jednym spotkaniu i ogólnie jestem do "tyłu" ze wszystkimi wiadomościami.

Oczywiście wychowanie dziecka jest tutaj nadrzędne, tym bardziej że Radnym nie jesteś. Gdybyś nim jednak był, to umiałbyś to pogodzić?
W przyszłym roku mamy wybory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #348 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
To, że nie chodzę na żadne spotkania wynika z mojej decyzji, bo chciałem trochę sobie przerwy zrobić, na pewnym etapie stwierdziłem, że nie ma sensu sie tym interesować, a z innej strony jestem załamany poziomem bytomskiej polityki i dbaniem o własny stołek. Doszedłem więc do wniosku, że w naszym mieście lepiej nie będzie, a w związku z tym jest parę wyjść: wyprowadzić się, odłączyć się od miasta (tak przy okazji słyszałem, że na Stroszku czy Suchej Górze coś się dzieje w tym kierunku), dać sobie spokój. Dawanie spokoju mi się już znudziło, a wyprowadzać się nie mam zamiaru.
Ale wracając do Pana pytania, na chwilę obecną z żoną radzimy sobie dobrze z dzieckiem, więc raczej nie widziałbym problemów z pogodzeniem tych dwóch zajęć. Aczkolwiek jest to oczywiście tylko gdybanie, bo są radni z dziećmi "wyrośniętymi" a wydaje się, że nie mają czasu na zrobienie czegokolwiek.
Ale, że zrobił się off topic to proponuje powrócić do głównego tematu.
Co do rady dzielnicy, kiedyś na uczelni jeden z "dojeżdżających" wykładowców stwierdził, że jest to jakaś patologia że w Bytomiu nie ma ani jednej rady dzielnicy (wtedy Miechowice się dopiero organizowały). A inny stwierdził, że miasta chciałyby aby były rady dzielnic, ale najlepiej żeby zajmowały się tylko zamiataniem chodników i zgrabianiem liści- bo nikt władzą dzielić się nie lubi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px