Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Wybory Samorządowe 2014

  • Gość
  • Gość Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #807 przez Gość
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Panie Łukaszu
Dopiero dzisiaj zauważyłem Pańską odpowiedź na mój tekst wyborczy ws Rady Dzielnicy i odpowiadam.
Zadziwiło mnie Pańskie podejście do tego tematu. Co to znaczy "dzielnica została zlikwidowana"? Zatem gdzie my mieszkamy? W lesie stolarzowickim? Wiem, że poprzednia Rada Miejska była przeciwna Radom Dzielnicowym i zlikwidowała taką w Miechowicach i Stolarzowicach. Ale dlaczego nie ma powstać ( jeśli będzie takowa wola mieszkańców) w naszej Dzielnicy Stolarzowice i Górniki? Bo ktoś sobie tego nie życzy? Bo nie liczy się z wolą mieszkańców? Czy po to wybieraliśmy NASZYCH przedstawicieli do Rady Miejskiej aby nie słuchano NASZEGO głosu? Jeśli jest Pan za utworzeniem Rady Dzielnicowej w Stolarzowicach i Górnikach to proszę o wywarcie nacisku na nowowybranych radnych z naszego okręgu, aby zrobili wszystko co w ich mocy by Rada Dzielnicy mogła powstać. Powinniśmy utworzyć jak najszerszy front mieszkańców i wesprzeć radnych w tych działaniach. Jestem zdania, że Rada Dzielnicy może zrobić dużo dobrego dla nas jako mieszkańców Stolarzowice i Górniki. I warto zrobić wszystko aby powstała. Chociażby tylko po to aby lepiej wykorzystać środki przeznaczone na Budżet Obywatelski ( i nie tylko), które są tworzone z naszych podatków. Powinniśmy być zainteresowani tym ile, na co i jak są wydawane nasze pieniądze. Są jeszcze inne potrzeby, którymi Rada Dzielnicy może się zająć i je artykułować. Zatem sprawa nie jest "prosta" jak to pisze Pan w swojej odpowiedzi. Trochę się dziwię że ja "stary rep" muszę namawiać Pana do wzięcia się za sprawę trudną ale nie niemożliwą do zrealizowania. Ma Pan więcej siły ode mnie. Namawiam Pana do wsparcia mnie w tej sprawie. Potrzebni są sojusznicy do działań w tej sprawie. Proszę o rozpowszechnienie tej idei wśród mieszkańców oraz wywarcie nacisku na naszych radnych. RAZEM MOŻEMY LEPIEJ (naprawdę). Henryk Książek
P.S. Ponieważ jest już okres Świąt Bożego Narodzenia, życzę Panu i całej Pańskiej rodzinie radosnych, miłych i zdrowych Świąt w gronie rodzinnym i w blasku miłości bijącej ze żłóbka Dzieciątka Jezus. DOSIEGO ROKU!!
Henryk Książek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #813 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Panie Henryku dziękuję za życzenia. Niestety z racji pisania tego postu po świętach mogę życzyć Panu i Pańskiej rodzinie tylko szczęśliwego nowego roku.
Cieszę się natomiast, że Pan tu zagląda pomimo tego, że jest już po wyborach, ponieważ wielu zapomina o tym portalu, a odwiedza go tylko w okresie wyborczym.
Co oznacza, że dzielnica została zlikwidowana? Oznacza to, że formalnie jej nie ma. Podstawą powołania rady dzielnicy jest istnienie dzielnicy. W Miechowicach była Rada, chciano ją zlikwidować ale uchwała Rady Miejskiej została uchylona przez Wojewodę, więc Rada została. Ktoś z rządzących wpadł na pomysł, że rady nie ma bez dzielnicy, więc zlikwidowano dzielnicę i automatycznie radę. W Stolarzowicach, Górnikach i Bobrku dążono do utworzenia rad, więc tam dzielnice także zlikwidowano.
Jestem za utworzeniem rady dzielnicy, ale jestem także realistą. Wiem, że w obecnej Radzie Miejskiej jest pięciu radnych, którzy chcieli by rad w dzielnicach. Pozostali głosowali za (bądź sprytnie wyliczyli, że jeśli wstrzymają się od głosu to i tak projekt przejdzie a oni nikomu nie podpadną) likwidacją Rady Dzielnicy Miechowice i likwidacją dzielnic. Pięciu radnych to za mało aby coś zmienić, więc na chwilę obecną w tym temacie się absolutnie nic nie dzieje.
Jeśli chodzi o utworzenie szerokiego frontu na rzecz powstania Rad Dzielnic to jestem za, choć szanse mamy nikłe. Wydaje mi się więc, że przez te cztery lata lepiej skupić się na innych ważnych dla Stolarzowic i Górnik rzeczach. Niestety z racji działania w pojedynkę siła przebicia jest mniejsza, ale i tak warto działać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px