Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

September 2013

Serwis
Joachim Makowski
2830

Wysoko, daleko...

250 metrów miała linka, do której był zamocowany latawiec w kształcie samolotu. I cała została rozwinięta. To rekord choć nie on tu się liczył. Liczyło się przede wszystkim rodzinne świętowanie Święta... read more..

Serwis
Joachim Makowski
4336

Święto Latawca 2013

To już dzisiaj po raz trzeci odbędzie się Święto Latawca. Spotykamy się na boisku Rodła w Górnikach. Pogoda wspaniała, zapraszamy do wspólnego świętowania całe rodziny. Kto nie ma latawca niech też pr... read more..

Parafia
Joachim Makowski
2402

Parafialna Pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch w dniach 16-24 maja 2014r., do grobu Św. Apostołów Piotra i Pawła, Ojca Świętego Jana Pawła II, Św. Franciszka z Asyżu, Św. Rity, Św. o. Pio, Św. Mikołaja... read more..

Edukacja
Marek Smyczek
1897

Podnieś swoje kwalifikacje

Miło nam poinformować, że jak co roku od października w Zespole Szkół 1 w Piekarach Śląskich odbywać się będą zajęcia podnoszące kwalifikacje informatyczne w ramach Międzynarodowej Lokalnej Akademii C... read more..

Sport
Joachim Makowski
2098

Wielkie Derby Jesień 2013

Już w najbliższą niedzielę 29 września czeka nas spora dawka sportowych emocji. Na boisku w Górnikach spotkają się drużyny Rodła Górniki i Tempa Stolarzowice. Mecz o Mistrzostwo Klasy B Podokręgu Byto... read more..

Urząd Miejski
Joachim Makowski
3156

Nowy punkt paszportowy w Bytomiu

8 października w budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu zostanie uruchomiony nowy punkt paszportowy. Będzie tam prowadzona kompleksowa obsługa paszportowa - obejmująca możliwość złożenia wniosku o wydani... read more..

DFK
DFK Stollarzowitz
3727

IX Oktoberfest na Zamku w Toszku

W sobotę 5 października na Zamku w Toszku odbędzie się IX Oktoberfest organizowany przez Centru Kultury "Zamek w Toszku". Współorganizatorem tej imprezy jest Koło Mniejszości Niemieckiej w Toszku. ... read more..

Edukacja
Marek Smyczek
2264

Sprzątanie Świata...

Jak co roku nasi uczniowie z Szkoły Podstawowej NR43 włączyli się w akcję Sprzątania Świata, zbierając porzucone odpadki z okolic szkoły. ... read more..

Edukacja
Ewa Szmidt-Sabat
2094

Lieder verbinden uns

W poniedziałek, 23 września w Gimnazjum nr 15 w Bytomiu odbyło się wyjątkowe spotkanie przedstawicieli stolarzowickiego koła Mniejszości Niemieckiej z uczestnikami Wielostronnego Projektu Szkół Progra... read more..

Różne
Joachim Makowski
3370

Jan III Sobieski - zaproszenie na spektakl

„Jan III Sobieski” to spektakl oparty na wydarzeniach historycznych z 1683 roku. Jednak historia to tylko element wyjściowy tej sztuki. Główny nacisk, autorka i reżyserka spektaklu – Izabela Pischka k... read more..

Parafia
Joachim Makowski
2261

Rusza III Miejski Konkurs Papieski... przedszkolaki już rysują

Nasza Parafia wraz z placówkami oświatowymi – Przedszkolami nr 53 i 54, Szkołą Podstawową nr 43 oraz Gimnazjum nr 15, po raz trzeci organizuje Miejski Konkurs Wiedzy o Życiu i Przesłaniu Bł. Papieża J... read more..

Serwis
Joachim Makowski
1786

Lieder verbinden uns - Łączą nas piosenki

W poniedziałek 23 września o godzinie 17:00 spotkanie grupy młodzieży z Gimnazjum nr 15 w Bytomiu oraz szkół partnerskich Wielostronnego Projektu Szkół Programu Comenius z przedstawicielami Mniejszośc... read more..

DFK
DFK Stollarzowitz
2673

Ukryta Europa - konkurs fotograficzny

Dom Współpracy Polsko Niemieckiej zaprasza do udziału w konkursie Ukryta Europa. ... read more..

Parafia
Joachim Makowski
3517

Dożynki 2013 - Parafialne Święto Dziękczynienia

U progu jesieni zgromadziliśmy się dzisiaj w stolarzowickiej świątyni na dziękczynnej Eucharystii. Przedstawiciele parafii przynieśli w darze chleb, owoc ziemi i pracy rąk ludzkich, owoc tegorocznego ... read more..

Parafia
Joachim Makowski
3217

Zapraszamy na Dożynki Parafialne

Już dzisiaj o godzinie 12:00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Stolarzowicach rozpocznie się uroczysta Dożynkowa Msza Dziękczynna na którą zapraszamy wszystkich naszych parafian, a także ws... read more..

Dzielnice
Joachim Makowski
5671

Bytomski Półmaraton 2013

W najbliższą niedzielę 22 września o godz. 11:00 rozpocznie się 5. Bytomski Półmaraton. Trasa biegu poprowadzi ulicami Miechowic. Do pokonania jest 21 097 metrów albo połowa tego dystansu. Wśród ... read more..

Dzielnice
Joachim Makowski
6263

X Parada Pojazdów Zabytkowych

Już po raz dziesiąty odbędzie się w Bytomiu Parada Pojazdów Zabytkowych. Dla miłośników motoryzacji to nie lada gratka. ... read more..

DFK
DFK Stollarzowitz
2691

Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf

Mniejszość Niemiecka, Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przy Sanktuarium Maria Hilf oraz Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych Diecezji Opolskiej serdecznie zapraszają na PIELGRZYMKĘ NARODÓW do Matki Bożej... read more..

Serwis
Joachim Makowski
5692

Harmonogram odbioru odpadów

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej, które koordynuje odbiór odpadów opracowało harmonogram, według którego odbierane będą odpady z poszczególnych dzielnic i ulic. Wywóz rozpocznie się ... read more..

Sport
Marcin Osmańczyk
2254

Nadal na podium ...

Po 4 rozegranych meczach Rodło Górniki znajduje się na 3 pozycji. Liderem grupy jest Tempo Stolarzowice a pomiędzy nimi Unia Strzybnica. ... read more..

Urząd Miejski
Joachim Makowski
2599

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w sprawie śmieci

16 września o 12:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie z udziałem przedstawicieli Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które koordynować będzie odbiór odpadów komunalnych w Bytomi read more..

Serwis
Joachim Makowski
2061

Prezydent spotkał sie z mieszkańcami w Górnikach

W czwartek 12 września Prezydent Bytomia Damian Bartyla spotkał się w Górnikach z mieszkańcami. W spotkaniu uczestniczyli także Radni oraz przedstawiciele Policji, Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunal... read more..

Urząd Miejski
Joachim Makowski
3584

Segregacja śmieci rusza 16 września

Bytom przygotowuje się do segregacji śmieci. Władze miasta oraz konsorcjum firm reprezentowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej podpisały umowę na odbiór odpadów komunalnych.... read more..

Serwis
Joachim Makowski
1962

Spotkanie z Prezydentem w Górnikach

Z inicjatywy mieszkańców Górnik Prezydent Bytomia Damian Bartyla spotka się z mieszkańcami tej dzielnicy. W czwartek w Sali Koła Gospodyń w Górnikach przy ul. Żołnierskiej 57 będzie można porozmawiać ... read more..

Różne
Joachim Makowski
2862

Pochód Gwarkowski 2013

Dziś ulicami Tarnowskich Gór przeszedł tradycyjny tarnogórski korowód postaci historycznych oraz współczesnych. Tłumnie zebrani tarnogórzanie i goście mogli w pochodzie zobaczyć wielowiekową historię ... read more..

Sport
Marcin Osmańczyk
2100

Czekamy na rewanż ...

Przypadek ??? A może nie ??? Błędy sędziego ??? To na pewno szkoda gadać ... A oto krótka relacja : ... read more..

Sport
Marcin Osmańczyk
1959

Małe Derby w Stolarzowicach

Zapraszamy kibiców drużyn młodzieżowych na Małe Derby Jesień 2013. Mecz trampkarzy odbędzie się w sobotę 7 września na boisku Tempa w Stolarzowicach. ... read more..

Edukacja
Gabriela Makowska
2148

Warto posłać dziecko do przedszkola

Nie wiesz, jakie korzyści daje przedszkole Twojemu dziecku i Tobie? Zastanawiasz się, czy warto zaprowadzić tam kilkuletniego malucha? Dzisiejszy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. ... read more..

Różne
Joachim Makowski
3120

Jadymy na Gwarki ?

Jedną z największych imprez kulturalnych w regionie tarnogórskim są od lat już kilkudziesięciu „Dni Gwarków”. Organizowane od 1957 roku, nawiązują do przywileju nadanego Tarnowskim Górom w roku 1599, ... read more..

Edukacja
Marek Smyczek
1871

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu dzisiejszym w całej Polsce, wszyscy uczniowie po raz pierwszy po wakacjach poszli do szkoły. Również w Stolarzowicach dzieci z SP43 i młodzież z GIM15 wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu rok... read more..

Wyników 1 - 30 z 32
Banner 468 x 60 px