Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Gdzie stały działa?

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #796 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Wpadła mi w ręce mapa topograficzna pokazująca stan z lat 1958-1961. Zainteresowało mnie na niej kilka ważnych (z historycznego punktu widzenia) miejsc. Chodzi tutaj o Dukle:



Zaznaczyłem kilka z nich bo miejsce:
1. to bardzo dobrze pokazana lokalizacja czterech dział 88 baterii stolarzowickiej, wyraźne zagłębienia z wałem o średnicy kilkunastu metrów i odległości (w osi) między sobą ok. 33-35 m.




2. trzy wyraźne zagłębienia bez wału w nieregularnej odległości mogą być pozostałością lejów po bombach
3,4. dwa zagłębienia z wałami, ale gdzie reszta do kompletu? być może już zasypane
5. w lasku dukielskim charakterystyczne prostokątne zagłębienia to żołnierskie ziemianki
6. bunkier dowodzenia
7. stanowisko kierowania ogniem

I co Wy na to?
Załączniki:
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.
Za tę wiadomość podziękował(a): roza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #797 przez roza
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ciekawostka ,bo dla mnie to tylko wiadomo było ze to ze na duklach były doły ,Pomyslałam ze to doły po kopalniach rudy i tak mi to wystarczyło . Tu okazuje sie ze to całkiem co innego.ciekawa jestem dalszych informacji .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #838 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mój opa jak żył opowiadał mi o flakstellungu. Byliśmy tam pare razy, ktoś nawet z wykrywaczem był, ale podobno teren tak przeczesany, że nic nie zostało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px