Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Czego oczekujesz od serwisu stolarzowice.info ?

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #603 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

rozgorzała dyskusja

Po tygodniu od założenia tego tematu szału raczej nie ma :)

Zwróciłbym się tu np do naszych radnych aby obficie informowali społeczeństwo o tym co dzieje się w sprawach jego dotyczących, ułatwiłoby to radnym bycie pełnym reprezentantem wyborców.

Informowanie przez Radnych o tym, co dzieje się w Radzie Miasta to jedna strona medalu. Drugą stroną jest dział PYTANIA w naszym serwisie. Proszę tam zobaczyć ile było zadanych pytań i ile osób je zadało?
W związku z tym można by sądzić, że pytań nie ma bo problemów nie ma, a Radni o niczym nie piszą bo nikt ich o nic nie pyta (przynajmniej w tym serwisie).
Nie wiem jak to jest jednak, że niektórzy Radni wspomną o sprawach naszych dzielnic na Facebook'u na swoich profilach, a nie zrobią już tego w tym serwisie :(

Trzeba brać pod uwagę także tylko czytających forum.
Nie każdy ma ochotę zabierać głos w toczących się dyskusjach, ale jestem pewien że forumowa większość ma wiele satysfakcji czytając podawane w serwisie wiadomości, informacje oraz fotorelacje.

Napisałem ostatnio artykuł o kandydatach na Radnych. Zajęło mi to kilkadziesiąt minut (przygotowanie grafiki, szukanie listy kandydatów, wstawienie do serwisu, formatowanie, poprawki). Dla odmiany ustawiłem treść artykułu dostępną tylko dla zarejestrowanych, czyli po prostu wystarczy kilkanaście sekund na zalogowanie i zarejestrowany użytkownik czyta całość, wie kto kandyduje z jakiej listy i inne tam takie.
Na chwilę obecną artykuł był oglądany 150 razy, ale w tym czasie do serwisu zalogowało się 9 użytkowników co oznacza, że tylko oni tak naprawdę mogli przeczytać cały artykuł. Po co więc tracić kilkadziesiąt minut (a czasem kilka godzin i dni), jeżeli ktoś nie chce poświęcić kilku minut i dowiedzieć się więcej? A mamy ponad 400 zarejestrowanych użytkowników. Dlaczego tej satysfakcji nie ma mieć autor artykułu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marek Szypułka
  • Marek Szypułka Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #604 przez Marek Szypułka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Na chwilę obecną artykuł był oglądany 150 razy, ale w tym czasie do serwisu zalogowało się 9 użytkowników co oznacza, że tylko oni tak naprawdę mogli przeczytać cały artykuł. Po co więc tracić kilkadziesiąt minut (a czasem kilka godzin i dni), jeżeli ktoś nie chce poświęcić kilku minut i dowiedzieć się więcej? A mamy ponad 400 zarejestrowanych użytkowników.


Panie Joahimie,proszę się nie zniechęcać. Czasami znacznie lepiej jest jak na chwilę milczą Ci co nie mają nic do powiedzenia. Cisza też ma swoją wymowę, taki mamy klimat.
Cieszę się ,że serwis powrócił i deklaruję większą aktywność ze swojej strony.
Podoba się "fotograficzne domino"- proponuję wprowadzić licznik zdjęć i spotkanie uczestników tego forum z okazji okrągłej liczby .zdjęć np.100 lub 500
pozdrawiam,marek
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.
Za tę wiadomość podziękował(a): roza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #606 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Cisza też ma swoją wymowę, taki mamy klimat.

Dobrze Pan to ujął :D ;) I ten klimat nie zmienia się od bardzo długiego czasu.
A tak naprawdę wygląda to tak:

My mamy w Stolarzowicach bardzo fajny serwis internetowy

jeżeli trzeba coś zrobić to wtedy:

No tak, ale to nie jest mój serwis, o to już niech martwi się ten co go założył/prowadzi, co ja tam mogę zrobić

Taki właśnie mamy klimat! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #612 przez Damian Mroncz
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
wg mnie problem też tkwi w tym, że ludzie którzy mają czas i mogą pozwolić sobie na częste odwiedziny serwisu nie mają zbytnio ochoty na dołożenie swojej "cegiełki", a ci którzy ochotę by mieli nie mają z kolei na to czasu - ja osobiście nie ukrywam, że niestety nie mogę pozwolić sobie na bieżące śledzenie wydarzeń i generalnie czytam artykuły można by rzec z opóźnieniem. Poza tym ludzie często czytają artykuły "w biegu" - chociażby w drodze do pracy a wtedy nie mają zazwyczaj aż tyle czasu by się zastanowić i też się wypowiedzieć.
Drugi problem polega na tym, że w zasadzie prawie całe społeczeństwo kieruje się zasadą "wchodzisz między wrony, kracz jak i one" i ludzie nie mówią publicznie tego co tak naprawdę myślą, kierują się etyką osobowości- dostosowują się do ogółu. Jestem przekonany, że dyskusje byłyby gorące gdyby nie trzeba by się podpisywać z imienia i nazwiska - tylko, że nie o to tu chodzi - wszystkim jest potrzebna krytyka ale konstruktywna, taka która nie obraża ale daje do myślenia i pozwala na rozwój i pracę nad sobą bądź danym projektem - ludzie jednak w większości jak już mogą się wypowiedzieć anonimowo, to najczęściej krytykują bez zahamowań i często nieobiektywnie dlatego konieczność rejestracji jest tu jak najbardziej słuszna.
Szczerze nie wierzyłbym zbytnio że to się rewelacyjnie zmieni bo jednak żeby wypowiedzieć się publicznie i do tego wyrazić swoje prawdziwe zdanie trzeba mieć odwagę.
Serwis ten prowadzony jest w czynie społecznym i patrząc statystycznie pod katem nowych logowań może faktycznie można by stwierdzić że nie ma sensu go prowadzić dalej - pytanie jednak brzmi czy administrator czerpie z tego satysfakcję widząc chociaż mały procent użytkowników, którzy się udzielają i rzeczywiście chcą brać czynny udział w funkcjonowaniu serwisu. Trzeba też pamiętać, że nie jest to portal ogólnopolski lecz naszej mikro-społeczności więc nie można porównywać się do innych większych.
Nie popadajmy w pesymizm i czarne wizje - szukajmy dobrych stron. Wydaje mi się, że należy traktować prowadzenie tego serwisu
jak hobby - zapewne nikt nie będzie miał za złe jeśli zmniejszy się ilość artykułów czy zakładanych wątków, pozostanie przy tym jednak dostęp do lokalnych informacji, nawet jeśli artykuły nie będą pojawiać się systematycznie tylko w formie "mam czas i ochotę więc piszę". Może wtedy znajdą się też inni chętni chcący podzielić się jakąś nowiną z życia Stolarzowic i Górnik
Za tę wiadomość podziękował(a): roza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marek Szypułka
  • Marek Szypułka Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #613 przez Marek Szypułka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mamy prawo mieć własne zdanie. Ale to prawo to nie obowiązek (a czasami szkoda).
Zawsze można skorzystać z wyboru- wypowiadać zdanie własne- czy też poczekać na opinię innych i dopiero potem się ustosunkować.
Z tym,że do tego czasu się nie wiele dzieje, bo swoje stanowisko w danym temacie się jakby zawiesza.
Tym większa więc odpowiedzialność spada na tych, co na forum piszą .
Według podanych statystyk, większość uczestników tego forum jedynie czyta tekst i czeka na opinię innych.
Widocznie dobrze się czujemy w roli widza i biernego obserwatora.
Taki oto mamy klimat.
Ale możemy go zmienić.
Sami.
I od razu.
I tego oczekuję od serwisu info stolarzowice
marek
Za tę wiadomość podziękował(a): roza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #614 przez roza
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ja dziekuje za serwis i za to ze ktos poswieca tu swoj cenny czas,Cieszy mnie ze serwis powrocił bo jakos czułam sie nieswojo gdy znikną .Zagladam tu gdy mi czas pozwala traktuja to jako hobby , a zarazem cos ciekawego zawsze znajde.Nie sposob czytac wszystko na bierzaco ale wiem ze nic mi nie umknie .jak nie dzis to jutro mozna zagladnac.
Jest to dla mnie fajne bo naszsze.dyskutowac nie lubie traktuje serwis jako rozrywke.Pozdrawiam miło a zarazem jesiennie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Łukasz Kupidło
  • Łukasz Kupidło Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #618 przez Łukasz Kupidło
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Czego oczekuje od serwisu? Aby był.
Przydały by się jeszcze jakieś wiadomości z miasta, ale mówię to już z własnej wygody :)
Co do forum, to zdaję sobie sprawę, że jeszcze niedawno pisało tu raptem parę osób, ale liczę na to, że o wiele więcej czytało.
Był jeszcze blog, na którym głównie ja pisałem :P Trochę mi go brakuje, ale z jakichś powodów musiał zostać usunięty.
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Łukasz Kupidło od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px