Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Log in

Zmiany w ewidencji gruntów

  • Marek Szypułka
  • Marek Szypułka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #586 przez Marek Szypułka
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Nie wiem czy " mam jakiś zakres do obróbki", ale chcę poinformować:
Właśnie otrzymujemy zawiadomienia o zmianach w ewidencji gruntów w dzielnicy Stolarzowice. Z mocy ustawy została przeprowadzona "aktualizcja użytków " i większość gruntów rolnych została zakwalifikowana jako budowlane. Zmiany zostały wprowadzone bez udziału mieszkańców Górnik i Stolarzowic, którzy są prawnymi właścicielami tych gruntów. Z mocy ustawy zostaną zmienione zapisy w poszczególnych księgach wieczystych w Sądzie Rejonowym w Bytomiu oraz zmieniona podstawa naliczenia podatku gruntowego w wydziale podatków U.M. w Bytomiu.
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Joachim Makowski od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #621 przez bobiczek
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Jak nie wiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze.
Sprawdziłem u siebie, rzeczywiście, cała działka zmieniła status gruntów rolnych na działkę budowlaną.
Podatek w przyszłym roku będzie zdecydowanie wyższy od tego płaconego dotychczas. Zastanawiam się czytając przywoływaną w dostarczonym piśmie ustawę, czy gmina mogła ją interpretować wydając decyzję co do gruntów nie będących jej własnością.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Joachim Makowski
  • Joachim Makowski Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #624 przez Joachim Makowski
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Teraz zamiast łąki mam działkę budowlaną :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marek Szypułka
  • Marek Szypułka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #625 przez Marek Szypułka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Wydział podatków przypuszczalnie przeliczy wysokość opłat zgodnie z zasadami dla gruntów budowlanych, skoryguje być może opłaty za okres wstecz od momentu obowiązywania ustawy, a następnie podniesie "nieznacznie" wysokość opłat od gruntów budowlanych.
A na tych "budowlanych" będą dalej spokojnie rosły drzewa owocowe, maliny, truskawki i inne "rośliny budowlane". Dla hodowli eksperymentalnej roślinek trzeba będzie przekwalifikować z powrotem grunt na rolny ,na swój koszt i zatrudnić geodetę do tego celu.
Nie ma co narzekać- nie jest aż tak źle. Mogliśmy przecież z mocy innej ustawy mieć przekwalifikowany grunt w całości na rolny i być zmuszeni do likwidacji domów.
Optymiści mówią ,..........że zawsze może być gorzej
Za tę wiadomość podziękował(a): Joachim Makowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #629 przez bobiczek
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Obywatel zawsze w plecy.
Gdyby gmina przejęła się ustawą z 2001 roku i wprowadziła ją w życie kilka lat wcześniej, wszyscy od których Państwo wykupywało z mocy ustawy grunty pod autostradę, mogli negocjować sprzedaż działek budowlanych, a nie rolnych.
Różnica w cenie byłaby zdecydowanie inna.
Państwo kupiło niedawno grunty rolne, a teraz pozbawieni już swojej własności za pozostałą resztę będą winni w opłacie podatkowej jak za działkę budowlaną.
No cóż. Sorry. Taki mamy klimat......................
Za tę wiadomość podziękował(a): Joachim Makowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Banner 468 x 60 px